Jihlavští fanoušci v akci

Jihlavští fanoušci v akci | foto: Petr Bílek, MF DNES

Napadení Hřebejka fanouškem? Jihlava dostala pokutu 80 tisíc korun

  • 2
Prvoligový hokejový klub Dukla Jihlava dostal od disciplinární komise pokutu 80 000 korun za napadení hráče hostujícího týmu jedním z diváků. Komise klub potrestala za nedostatečné zajištění pořadatelské služby, která incidentu nedokázala zabránit.

Chomutovský útočník Štěpán Hřebejk byl fyzicky napaden jedním z domácích fanoušků během sobotního čtvrtého duelu semifinále první ligy na jihlavském stadionu poté, co dostal ve druhé třetině trest do konce utkání za faul kolenem na Marka Melenovského. Při odchodu do kabin k němu přiběhl jeden z diváků a udeřil ho pěstí. Hráč vyvázl bez zranění, neboť ho fanoušek zasáhl do helmy, přesto disciplinární komise sáhla k citelné pokutě.

Za „výtržnosti diváků a fyzické napadení v případech, že při něm nedojde ke zranění a škodám“ je v závažnějších případech možné udělit pokutu až 120 000 korun, případně uzavřít stadion až na čtyři utkání. Komise může udělit pokutu až 200 000 korun a stadion uzavřít až na deset utkání, pokud by pořadatelská služba nezasáhla vůbec, došlo by ke zranění či jiným škodám a utkání by bylo z důvodu výtržnosti či fyzického napadení předčasně ukončeno.

Zatímco pro Jihlavu sezona v úterý skončila, její přemožitel Chomutov vyzve společně s Českými Budějovicemi nejhorší extraligové celky sezony Slavii a Olomouc ve čtyřčlenné baráži o dvě místa mezi elitou. A Piráti se na úvod budou muset právě bez zkušeného Hřebejka obejít. Poté co si v úterý při postupové výhře 6:3 odpykal automatickou stopku za druhý trest do konce utkání v soutěži, obdržel za faul na Melenovského další zastavení činnosti na dva zápasy.