Hradec posílil šanci na play-off

Hradec Králové - Změna rolí v první hokejové lize. Ještě před týdnem byla "štvanou zvěří" Ostrava a Hradec byl tím pronásledovatelem. Tříbodový náskok Severomoravanů se ale rychle rozplynul a vše se otočilo. Teď je v roli lovce Ostrava a Hradec musí utíkat. A pokud možno stíhat týmy před ním.

Vždyť jde o play-off, do kterého chtělo všech 14 zainteresovaných, ale právo zahrát si ve vyřazovací fázi bude mít jen elitní osmička.

Zdá se, že Východočeši v novém roce vykročili tím správným směrem. Po překvapivé výhře na ledě lídra z Ústí nad Labem zdolali i Beroun. A před Ostravou mají náskok tří bodů - přesně jako před týdnem, ale v obráceném pořadí.

Povinná výhra? Takový termín slyší hokejisté Hradce neradi. A vývoj utkání s jedenáctým týmem druhé nejvyšší soutěže jim dává zapravdu.

Domácí sice zvítězili 3:1, ale po zápase si pořádně oddechli. Přesně v polovině duelu šel Beroun do vedení a kdyby o malou chvíli později Sýkora netrefil jen tyč Duškovy klece, s Hradcem by bylo zle.

"Dušek ještě chytil téměř jasný gól," všiml si domácí trenér Vladimír Jeřábek.
"Na dvoubrankový rozdíl jsme odskočit nedokázali. Určitě by to potom vypadalo jinak," povzdychl si berounský kouč Zdeněk Vojta. Naštěstí se stal přesný opak.

Dvě minuty před koncem druhé třetiny vyrovnal Přeučil a zdálo se, že je otázkou času, kdy Beroun kapituluje podruhé. "Druhá branka nás uklidnila. Pak jsme velkým náporem nutili soupeře k faulům a přišly i dvě branky," řekl Jeřábek. Hradecké góly ale na sebe nechaly dlouho čekat.

Vítězný vstřelil důrazný Fořt v 50. minutě a tečku udělal svou první brankou v hradeckém dresu Toužimský jen čtyři minuty před koncem.

Vladimír Jeřábek i přes výhru svého týmu spokojeností nezářil: "Stalo se přesně to, z čeho jsem měl strach. Po výhře v Ústí přišlo uspokojení," vysvětlil hradecký trenér, kterého trápilo hlavně laxní a nedůrazné zakončení. "Jako bychom si mysleli, že branky přijdou samy," dodal.

Další šanci jak ještě zvětšit odstup od deváté Ostravy dostane Hradec ve středu, kdy hraje na ledě pátého Havířova.