TVRDÁ SRÁŽKA. Šumperský hokejista Michal Velecký (vlevo) sráží v utkání první

TVRDÁ SRÁŽKA. Šumperský hokejista Michal Velecký (vlevo) sráží v utkání první ligy protivníka z Havlíčkova Brodu. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Hokejový Šumperk se vydrápal do osmičky, Olomouc dostala půltucet

• 0
Stejný průběh, stejný výsledek. Podobné scénáře začínají mít domácí zápasy hokejistů Šumperka. Ve 32. kole první ligy porazili Litoměřice 4:2, když rychle získali náskok dvou branek, vzápětí dovolili soupeři vyrovnat a pak si náskok museli pracně vydobýt zpět. Byla to dokonalá repríza předcházejícího souboje s Kadaní. V obou případech Draci získali tři body.

"Já si ty scénáře nevymýšlím," smál se trenér vítězů Radek Kučera. "Ale je dobře, že jsme utkání zvládli. Jsou to cenné body. Už proto, že máme docela velké problémy s marodkou," dodal kouč.

Pondělní vítězství s Litoměřicemi vrátilo Salith zpět do bitvy o osmé místo v tabulce, které teď drží o skóre před Pískem. Šumperku vyšel začátek střetnutí. Do obrany hostů vletěl jako velká voda Holík a jeho samostatná akce přinesla vedoucí gól.

Ještě veseleji bylo na domácí střídačce na začátku patnácté minuty, kdy Mičulka potrestal vyloučení Drábka. "Začátek se nám opravdu povedl. To byl základ úspěchu," podotkl Kučera.

Jenomže zatímco první třetina patřila pouze jednomu týmu, po obrátce se hráči Litoměřic osmělili a začali zaměstnávat brankáře Štůralu. Na konci 25. minuty pak vzkázali Drakům, že ještě zdaleka není rozhodnuto. Lenc využil přihrávku Gengela a zadělal na drama.

Náskok dvou branek se snažili Salithu vrátit Haas, Holík a Brunec. Ani jeden ale šanci neproměnil. "Škoda, že jsme nedokázali využít alespoň jednu z našich šancí. Poslední třetina mohla být klidnější," uznal trenér Draků.

Draci zahozených možností litovali záhy, když Horčička vyrovnal na 2:2. Gól ve Štůralově síti domácím výběrem pořádně zatřásl a zpět do hry je dostal až soupeř zbytečnými fauly.

Přesilovkou při vyloučení Smetany se Draci protrápili, ovšem při další početní převaze po nedovoleném bránění Gengela už dokázal udeřit veterán Meluzín. Na jeho zásah v 57. minutě navázal Brunec a přiměl litoměřickou střídačku přestat přemýšlet o power-play.

Olomouc dostala v Havlíčkově Brodě půltucet branek a prohrála v přestřelce 4:6. Hattrickem ji popravil útočník Němec. Kohouti do zápasu nastoupili bez brankáře Štefana Žigárdyho a obránce Jiřího Ondruška, kteří pomáhali extraligovým Vítkovicím v duelu s Kladnem.

Defenzivě Mory naopak nepomohl ani návrat kapitána Jana Mikela po zranění. Na marodce skončil domácí útočník Jonáš Fiedler. Ve druhé třetině narazil hlavou do mantinelu a s poraněným krčním obratlem byl převezen do brněnské nemocnice.