Hokejisté Českých Budějovic inkasují v utkání s Havlíčkovým Brodem.

Hokejisté Českých Budějovic inkasují v utkání s Havlíčkovým Brodem. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Českobudějovičtí hokejisté vstoupili do první ligy domácí porážkou

• 11
Bezmála šest tisíc diváků se přišlo podívat na premiéru hokejistů Českých Budějovic v první lize. Jihočeši jim však v prvním kole soutěže vítěznou radost neposkytli, Havlíčkovu Brodu podlehli 0:3. Naopak Mladá Boleslav potvrdila roli hlavního favorita soutěže a novou sezonu zahájila domácí výhrou 6:1 nad Šumperkem.

Budějovickým se před úctyhodnou prvoligovou návštěvou stal osudným úvod prostředního dějství, kdy v rozmezí tří minut dvakrát nešťastně inkasovali. V dalším průběhu si Jihočeši vytvořili několik gólových příležitostí, ale pozorného brankáře Dolejše nepřekonali ani v přesilovce pět na tři. Hostující Havel navíc v 59. minutě nedal trestné střílení.

Vítězně do sezony vstoupila Jihlava, která i díky trefě veterána Viktora Ujčíka přehrála Havířov 2:1. O výsledku rozhodla 28. minuta, kdy svěřenci trenéra Petra Vlka vstřelili v rozmezí 50 vteřin dvě branky. Nejprve překonal dobře chytajícího Danečka kapitán Čachotský, poté se prosadil navrátilec Ujčík. Hosté snížili 90 vteřin před koncem, ale ani v následné hře bez brankáře už vyrovnat nestihli.

Mladoboleslavští svěřenci trenéra Františka Výborného vstoupili do zápasu zostra a po první třetině měli dvoubrankový náskok. Dvěma góly se blýskli Lenc a Klimenta, veteráni David Výborný a Michal Broš si připsali po jedné přihrávce.

Vstup do sezony se nevydařil Benátkám nad Jizerou, na jejichž ledě se prosadili hokejisté Berouna. Domácí se v úvodní třetině dostali poměrně lehce do dvougólového vedení, hosté ale dvakrát skórovali z trestných střílení a navrch přidali další dvě branky. Vzápětí sice zkorigoval stav Klimt, v poslední třetině už ale Benátečtí výborného Cikánka nepřekonali, přestože si vytvořili mnoho brankových příležitostí.

Gólem v závěru vyhráli hokejisté Kadaně, kteří v severočeském derby přehráli silně omlazený tým Ústí nad Labem 3:2. Na dvě vedoucí branky hostů sice dokázali Ústečtí Lvi odpovědět, ale v závěru zápasu už jim k vyrovnání nepomohla ani hra bez brankáře.

Vysoké vítězství 7:2 oslavili hokejisté Litoměřic, kteří si zastříleli v Mostě. Olomouc přehrála Třebíč 3:1.

První hokejová liga

1. kolo:

Mladá Boleslav - Šumperk 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
9. a 20. Lenc, 34. a 53. Klimenta, 3. Vrbata, 46. Loskot - 11. Hulva. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 2 198.

České Budějovice - Havlíčkův Brod 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
25. Havel, 24. Dvořáček, 46. Maliník. Rozhodčí: Souček, Schmejkal - Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 5 814.

Jihlava - Havířov 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
28. Čachotský, 28. Ujčík - 59. Maruna. Rozhodčí: Blecha - Černý, Reich. Vyloučení: 3:6, navíc Koma 5 min. a do konce utkání, Škumát (oba Havířov) 10 min. Bez využití. Diváci: 1 688.

Ústí nad Labem - Kadaň 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
20. Roubík, 46. Přeučil - 45. a 52. Charousek, 6. Chlouba. Rozhodčí: Škrobák - Beneš, Krátký. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 1320.

Benátky nad Jizerou - Beroun 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)
12. Mikyska, 16. Bittner, 37. Klimt - 18. Vrdlovec z tr. střílení, 23. T. Půlpán z tr. střílení, 33. Malý, 34. Marek. Rozhodčí: Smitka - Kis, T. Svoboda. Vyloučení: 1:3, navíc Hrdel (Beroun) 10 min. Bez využití. Diváci: 255.

Olomouc - Třebíč 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
45. Selingr, 47. Vodný, 50. Herman - 16. Němec. Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:11, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 714.

Most - Litoměřice 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
13. Zavřel, 48. Majdan - 8. a 39. Procházka, 18. a 27. T. Doležal, 28. a 59. Čermák, 57. Chlapík. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:7, navíc T. Doležal 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 550.