Hokejistům Vrchlabí se doma nedaří - ilustrační foto.

Hokejistům Vrchlabí se doma nedaří - ilustrační foto. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Hokejisté Vrchlabí doma už měsíc trpí

• 0
Chcete vidět naše vítězství? Pojeďte se podívat na náš zápas na hřišti soupeře. Takové poselství vysílají už přesně měsíc svým fanouškům prvoligoví hokejisté Vrchlabí.

Poslední domácí výhru si totiž na své konto připsali 23. září, od té doby se na konci zápasu ve vrchlabské hokejové aréně vždy více raduje soupeř, byť to někdy je až po prodloužení, což pro Vrchlabí znamená útěchu v podobě alespoň jednoho bodu do prvoligové tabulky.

Stejné to bylo ve středu vpodvečer, kdy ve Vrchlabí vyhrály Benátky nad Jizerou. Staly se tak čtvrtým mužstvem za sebou, které Vrchlabští na svém ledě nepokořili. "Tentokrát šlo o jiné utkání, než byla ta předchozí. Benátky přijely s velmi silným týmem a od začátku nás přehrávaly," posteskl si trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek.

Na tlak hostů se ale musel dívat jen necelou třetinu, navíc v něm jeho tým vstřelil vedoucí branku. Pak se opakovaly příběhy z minulých týdnů - domácí útočili, měli šance, ale góly nedávali. "To co soupeř v úvodu my jsme předvedli ve druhé třetině. Ale gól dal pro změnu soupeř," posteskl si Jeřábek.

Podobně jako Vrchlabí dopadl i Hradec Králové. Po nerozhodném prodloužení ale nechal soupeři druhý bod až v samostatných nájezdech.

Přesto pro něj bod z ledu třetí Olomouce byl spíše vítaným ziskem než ztrátou. "Škoda, že jsme odehráli špatně začátek zápasu, nevyšel nám," litoval trenér hradeckého mužstva Jiří Mička.

Hradec se totiž nemohl v Olomouci chytit a první třetinu prohrál 0:2. Po přestávce už jeho trenéři na led posílali jen tři útoky. Dosáhli tím dvou příznivých věcí. Jednak se začal hrát výborný hokej a jednak jejich tým po vyrovnané druhé třetině v té závěrečné vyrovnal. "Utkání skutečně nic nechybělo, diváci viděli řadu parádních akcí," netajil hradecký kouč, "nakonec z toho byla remíza.

Ale měl jsem pocit, že hlavně na konci jsme měli k vítězství přece jen o trochu blíž." Hradec ho může získat už zítra, kdy na svém ledě přivítá nováčka z Tábora, Vrchlabí se pokusí napravit domácí neúspěchy a naopak vítěznou sérii na hřištích soupeřů protáhnout v Havířově.