ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Hokejisté Ústí otočili v Kadani a slaví účast v předkole play-off

  • 0
Hokejové Ústí slaví postup do předkola play-off první ligy. Ve vypjatém derby v Kadani Slovan v sobotu urval postupové body za výhru 6:4, byť na začátku 3. části ještě prohrával 3:4.

„Bylo štěstí, že se nám povedlo rychle vyrovnat na 4:4. To nás nakoplo,“ radoval se na klubovém webu ústecký trenér Miroslav Mach. Slovan ve třetí třetině otočil derby díky trefám Roubíka, Tenkráta a Merty a kadaňský kouč Jaroslav Beck smutnil: „Odehráli jsme kvalitní utkání, kluci bojovali a není moc věcí, co by se dalo vytknout. Možná trošku šikovnosti při blokování střel a odhadu. Rozhodla zkušenost hostů, šlo o všechno, třikrát jsme vedli, byli jsme blízko bodu, který jsme potřebovali. Hledat problém nebo vinu nechci, když to nevyšlo teď, tak snad v Šumperku.“

Postup se hodně zkomplikoval Litoměřicím, Stadion v klíčovém duelu padl 3:5 v Třebíči a kolo před koncem klesl na jedenácté místo.

„Škoda, že jsme na začátku dostali dva góly, protože jinak jsme většinu zápasu byli aktivnější. Jenže pokaždé, když jsme dali kontaktní gól, hned jsme zase inkasovali. Hodnotí se mi to těžko, domácím gratuluju k vítězství a my už nemáme postup do předkola ve vlastních rukou,“ mrzí litoměřického kouče Daniela Tvrzníka. Zápas se moc nepovedl brankáři Pavelkovi. „Takový je hokej. Po většinu sezony podával stabilní výkony a často nás držel.“

Stadion v posledním kole vyzve Most, na desátou Třebíč teď ztrácí bod a na devátou Kadaň dva. Pomoct může Ústí, které se doma utká právě s Třebíčí. „Děkuju hráčům za to, jak odmakali celých 60 minut, ale sezona ještě nekončí. Je za námi 51 kol a my se na to dvaapadesáté musíme parádně nachystat,“ velel na klubovém webu kouč Třebíče Radek Novák.

Most prohrál s Havířovem 4:7 a zůstává předposlední o 2 body před Šumperkem. Závěrečné kolo základní části se hraje ve středu.