Ústecký hokejista Kamil Černý ( vlevo) v souboji s Radimem Kucharczykem z Olomouce. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Hokejisty Olomouce dělí jedna výhra od extraligové baráže

• 1
Jedná jediná výhra dělí hokejisty Olomouce od triumfu v semifinálové sérii první ligy s Ústím nad Labem a tím i od účasti v extraligové baráži. Hanáci vyhráli ve třetím duelu na půdě Ústí 3:0. Druhá série se protáhne, Třebíč zdolala Mladou Boleslav 2:1 a v sérii snížila na 1:2.

Hanáci byli v Ústí od úvodního buly lepším týmem a v  7. minutě šli do vedení zásluhou Diviše, jenž využil přesilovku pět na tři. Hostující brankář Kašík měl více práce až v závěru úvodní třetiny po střele Roubíka. Ve 27. minutě potrestal Rác vyloučení domácího Skleničky.

O deset minut později se Rác střelecky prosadil podruhé po kombinaci s Vodným. Po druhé třetině opustily tribuny desítky nespokojených ústeckých fanoušků. Ti, co zbyli, se obratu nedočkali - gólman Kašík neinkasoval a Olomouc může už ve středu stvrdit postup do baráže.

Vítěz základní části Mladá Boleslav po šesti vítězstvích v play off narazila v Třebíči. Domácí poslal do vedení Ostřížek, který, ač faulován, dokázal překonat brankáře Willa. Druhá část nabídla oběma týmům několik přesilovek, stav se ale nezměnil. Třebíč zvýšila náskok až v úvodu třetí třetiny, kdy se v oslabení trefil Kaut. O chvíli později Vrbata snížil, ale Horácká Slavia těsný náskok v dramatickém závěru uhájila. Čtvrté zápasy se hrají ve středu opět v Ústí a Třebíči.

Semifinále play-off první hokejové ligy, 3. zápasy

Ústí nad Labem - Olomouc 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
27. a 37. Rác, 7. Diviš. Rozhodčí: R. Svoboda, Zubzanda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení:  9:4. Využití: 0:2. Diváci: 3387. Stav série:  0:3.

Třebíč - Mladá Boleslav 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
17. Ostřížek, 42. Kaut - 46. Vrbata. Rozhodčí: Horák, Wagner - Komárek, Frodl. Vyloučení: 11: 6, navíc Výborný (Ml. Boleslav)  5 min. a do konce utkání. Využití:  0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3150. Stav série: 1:2.