Momentka z prvoligového utkání Jihlava - Šumperk

Momentka z prvoligového utkání Jihlava - Šumperk | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Jihlavští hokejisté v náročné bitvě zdolali vedoucí Boleslav

• 0
Horácký stadion se stal dějištěm dramatického hokejového utkání. V souboji dvou lídrů první ligy dominovala domácí Dukla Jihlava a Mladou Boleslav poslala domů s vysokou porážkou 5:2.

Domácí hned v prvních minutách rozpoutali peklo na ledě. Sobotní duel byl štědrý nejen na výborné zákroky, ale i na sporná rozhodnutí a trestné minuty. Dukla se také musela vypořádat s vysokou marodkou. Chybělo jí devět hráčů základní sestavy.

První z řady přesilových her využil Ondřej Malec a vzápětí přidal trefu Filip Seman. Zatímco fanoušci propadli nadšení, na Středočeších se projevila nervozita. Ta vyústila v ránu Michala Broše, který posunul na 2:1. "Využili jsme přesilovek a dali dva góly, které nás uklidnily," zhodnotil začátek utkání jihlavský trenér František Zeman.

Odhodlání zvítězit doprovázelo domácí i ve druhém dějství. Mladoboleslavský gólman Will se nechal potřetí zlomit ve třicáté minutě. O uklidňující branku se postaral Hubáček. Za dvojnásobné přesilové hry pak ještě upravil skóre kapitán domácích Čachotský.

Svou troškou do mlýna přispěl při čtvrtém gólu Dukly i Zdeněk Čáp, kterého si vedení vypůjčilo z Pardubic. O tom, že bude v sobotu bojovat v červenožlutém dresu, se přitom dozvěděl teprve den předtím. "Kluci chybějící hráče nahradili výborně," zhodnotil úsilí týmu Tomáš Čachotský.

O zdramatizování zápasu se postaral nejúspěšnější mladoboleslavský útočník David Výborný. Do třetí třetiny tedy vstupovali domácí hokejisté za stavu 4:2 a atmosféra nepřestávala být vyhrocená.

"Na konci soupeři začali zbytečně faulovat. To my jsme hráli v klidu, využili jsme toho a nikam se nehnali," okomentoval duel jihlavský gólman David Rittich. O konečný výsledek se v poslední minutě zasloužil Kadlec.

"Zápas jsme si prohráli sami," přiznal kouč Boleslavi Marián Jelínek. Stejně jako Zeman však podotkl, že zápas by si zasloužil kvalitnější rozhodčí.