Kladenská gólová radost v šestém finále v Jihlavě.

Kladenská gólová radost v šestém finále v Jihlavě. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Jágrovo Kladno žije, Jihlava nevyužila domácí mečbol. Rozhodne 7. duel

• 111
Raritní souboj ve finále 1. hokejové ligy pokračuje - i v šestém utkání série uspěli hosté, a to je dobrá zpráva pro Kladno. To zvítězilo v Jihlavě 3:1 a vynutilo si rozhodující sedmý zápas. O postupujícím do extraligy se tak rozhodne ve čtvrtek v největším středočeském městě. Bude to ale pro Jágra a spol. výhoda?

Legendární Jaromír Jágr si oddechl, jeho Rytíři stále žijou, ale byli na tom bledě. V finále prohrávali 2:3 na zápasy a Jihlava se v šestém utkání dostala na konci první třetiny do vedení: Illéš sebral volný puk po závaru, vyjel s ním za branku a přesným pasem našel na vrcholu kruhu Fonka.

Nápřah, rána a gól - 1:0.

Kladno se z direktu dlouho nemohlo vzpamatovat, těžko se dostávalo do zakončení, hra byla vyrovnaná. Zlom přišel v polovině duelu. Nejprve v čase 30:45 vyrovnal Machač, jenž střelou do šibeniče nedal domácímu gólmanovi šanci.

A za necelé tři minuty obrat dokonal Suchánek, který zachytil rozehrávku soupeře a přesnou střelou, jež se odrazila od pravé tyče, skóroval podruhé.

Jihlava ve třetí části zintenzivnila aktivitu, ale do vyložených šancí se dostával obtížně. Přesto si jich pár vytvořila. Jiránek se ve 49. minutě dostal do samostatného úniku, jeho střelu ale brankář Košarišťan předvídal. A v 52. minutě chybělo štěstí Harkabusovi, jehož projektil z kruhu skončil na břevnu.

Momentka z šestého finálového duelu mezi Jihlavou a Kladnem.

Kladno závěr utkání odehrálo takticky dobře, nepouštělo domácí do souvislejších akcí a navíc dokázalo udeřit potřetí. To Jihlava propadla při přechodu středního pásma na červené čáře, puk se rychle dostal k úplně volnému Melkovi, jenž svůj únik zakončil přesnou střelou k tyči.

Jihlava sice v závěru hrála přesilovku umocněnou power play, na konečném výsledku se však už nic neměnilo.

Viktor Ujčík (Jihlava): „Příčina porážky je asi to, že jsme neměli štěstí, které bychom potřebovali. Šli jsme do vedení, myslím si, že kluci si zaslouží absolutorium. Nechali tam všechno. Za stavu 1:2 jsme dali břevno a měli nějaké šance. Kladno podržel gólman. Nemáme se vůbec za co stydět. Žijeme svůj sen dál a jedeme na sedmý zápas do Kladna.“

David Čermák (Kladno): „Bylo to určitě hodně náročné, protože nám dneska mohla skončit sezona a pro nás by to byl určitě neúspěch. Bojovali jsme o to, abychom měli ještě šanci toho sedmého zápasu u nás, což se nám nakonec i povedlo.“

HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 16:09 Fronk (Illéš) - 30:45 Machač (Frye), 33:35 Suchánek, 57:07 Kubík (Melka). Rozhodčí: Pešina, Zubzanda – Jindra, Zídek. Stav série: 3:3

HC Dukla Jihlava Žukov (Jan Brož) – Dundáček, Bukač, T. Černý, Mareš, Bilčík (A), Strejček, Eliáš – T. Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský (C), Lichanec, T. Havránek – Jiránek, M. Zadražil, Pekr – Chlubna, Čermák, Vítězslav Brož.

Rytíři Kladno Košarišťan (Brízgala) – Mikliš, Frye, Snuggerud, V. Sorokin, S. Zacharčuk, Suchánek – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Melka, Marosz, Kubík – Račuk (A), Pitule, Hlava – Š. Jelínek, Machač, Guman – Bílek.