Bude hradeckým hostem v jihlavské bráně Ondřej Kacetl?

Bude hradeckým hostem v jihlavské bráně Ondřej Kacetl? | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Dorazí do Jihlavy domluvený gólman z Hradce příští týden?

  • 2
V dosavadních šesti přípravných zápasech se v brankovišti Dukly Jihlava střídali pouze dva gólmani: Lukáš Sáblík (38) a Jiří Šťastný (22). To by se však mohlo už brzy změnit. Na Vysočinu by měl formou hostování zamířit jeden z dvojice gólmanů extraligového Hradce Králové Pavel Kantor – Ondřej Kacetl.

„Tak zní dohoda. Hradec si vybere prvního gólmana a ten, který bude na pomyslném druhém místě, bude v sezoně 2014/2015 hostovat v Jihlavě,“ uvedl na konci června jednatel jihlavského klubu Bedřich Ščerban na webu Dukly.

„Jsme tak domluveni,“ potvrdil ve středu generální manažer Mountfield HK Aleš Kmoníček. „Nechtěli jsme jako loni, aby jeden brankář chytal a druhý seděl na střídačce, takže tuto formu spolupráce s Jihlavou vítáme. Uvidíme, který brankář bude jedničkou a kdo půjde do Jihlavy.“

Kdy by tedy avizovaná posila na brankářský post měla dorazit? „To je spíše otázka na Béďu Ščerbana, který je ve spojení s panem Kmoníčkem,“ uvedl v úterý na dotaz MF DNES trenér Dukly František Zeman. „Máme něco slíbeno.
Uvidíme, jak to dopadne. Jestli se tady příští týden někdo objeví, nebo ne.“

Více informací zatím nemají ani stávající jihlavští gólmani. „Něco jsme slyšeli, říká se to. Ale jak to bude, zatím nikdo neví. Nebo alespoň my s Lukášem ne,“ potvrdil Šťastný.

Faktem zůstává, že při současné vítězné vlně – Jihlava vyhrála všechny dosavadní zápasy – post gólmana urgentně řešit Dukla nepotřebuje. „My se snažíme na sto procent. Tak abych, i když někdo přijde, chytal já. Protože jsem tady nejlepší,“ usmál se Šťastný.

„Že to klukům jde tak, jak to jde, je jenom dobře,“ těší Zemana. „S Hradcem jsme ale byli nějakým způsobem domluvení už před sezonou. Tak uvidíme, jak to všechno dopadne,“ doplnil.

Loňská brankářská jednička Dukly David Rittich po uplynulé sezoně zamířil do týmu extraligového nováčka z Mladé Boleslavi. Ani jeho případný návrat ze středočeského klubu během sezony není úplně vyloučen. Dukla mu, stejně jako jeho spoluhráči z téhož klubu – Michalu Valentovi, chystá vyřídit střídavé starty. „Je to taková pojistka, kdyby bylo potřeba. Například z důvodů zranění,“ vysvětlil Ščerban.