Slávistický Zdeněk Kubica (s číslem 81) zkouší překonat budějovického gólmana...

Slávistický Zdeněk Kubica (s číslem 81) zkouší překonat budějovického gólmana Davida Gábu. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Hokejové Budějovice zdolaly Kadaň, v sobotu hostí Šumperk

• 0
Třikrát v utkání vedli a třikrát o náskok přišli. Na čtvrtý pokus si už českobudějovický Motor vedení vzít nenechal. Ve 45. kole první hokejové ligy vyhrál na ledě Kadaně 4:3.

Hosté vedli už od třetí minuty, kdy v přesilové hře Strmeně propálil prudkou ránou od modré čáry Lukáš Zíb. Těsně před koncem první třetiny stačila Kadaň vyrovnat, když Koblasa kličkou obešel obránce a pak donutil brankáře Ondřeje Bláhu lehnout na zem a puk už dával do prázdné brány.

I druhá trefa Motoru vzešla z početní výhody. Vyloučení Stoklasy využil také tvrdou střelou Tomáš Nouza. O dvě minuty bylo zase srovnáno díky přesné trefě Kadlece.

Další vedení Budějovic, už třetí, zajistil kapitán Josef Straka, který si sjel mezi kruhy a puk poslal těsně nad beton domácího brankáře. Motor vedl 3:2. Jenže tento stav netrval ani minutu, přečíslení tři na dva zakončil Šťovíček - 3:3.

Až na gól Lukáše Květoně z padesáté minuty domácí Kadaň nedokázala odpovědět vyrovnávací trefou. Motor si na konec zápasu pohlídal i domácí power-play a poprvé od prosincového utkání v Šumperku si odvezl všechny tři body z venkovního utkání.

„Zápas hodnotím dobře, ale bohužel jsme ve vlastní přesilovce dostali gól, což domácí nakoplo. Po druhé třetině to byla malinko přestřelka, kdy padly čtyři góly. Potom jsme viděli vyrovnané utkání, které rozhodl jeden gól,“ popsal zápas kouč Českých Budějovic Petr Rosol.

V sobotu hokejisté Motoru hrají před domácím publikem. V 17 hodin začne utkání se Šumperkem.