Fanoušci českobudějovických hokejistů nebyli v posledním duelu základní části první ligy příliš spokojeni. | foto: Marek Podhora, MAFRA

Místo oslav druhého místa českobudějovičtí fanoušci pískali

• 2
Šlo o druhé místo. O lepší výchozí pozici pro play-off. Věděli to jak hokejisté českobudějovického Motoru, tak i fanoušci. Těch přišlo ve středu do Budvar arény 5 530. Jen málo červených sedaček zůstalo neobsazených.

Budějovičtí hokejisté však poslední zápas základní části první ligy nezvládli a s Benátkami nad Jizerou prohráli 1:4. A protože Jihlava svůj duel v Havířově vyhrála, skončil Motor třetí.

První velký potlesk si od diváků nevysloužili ani tak nastupující domácí hokejisté ve žlutých dresech, ale režisér Zdeněk Troška. Ten přijel do Budějovic představit svůj nový film Strašidla a rovnou tak mezi Josefa Straku a Jiřího Černocha vhodil úvodní buly. Pak se už hala soustředila jen na hru.

Rozhodčí, začni něco pískat

Hráči Motoru začali hodně aktivně, stejně nadšeně začal kotel skandovat známé chorály.

I když měl domácí tým několik slibných šancí dát první gól, tempo hry ke konci úvodní třetiny začalo upadat. „Budějovice, ale začneme hrát,“ křičel směrem k ledu jeden z diváků ze sektoru A. Svoji výtku pak zopakoval ještě několikrát, když se Motor snažil otevřít skóre.

Na začátku druhé třetiny se pomalu rozjížděli diváci i hokejisté Motoru. Ospalé publikum vytrhl až neodpískaný krosček exbudějovického Václava Pletky na Lukáše Kříže.

Kapitán českobudějovických hokejistů Josef Straka se snaží přejít přes soupeře...
Momentka z utkání České Budějovice vs. Benátky nad Jizerou.
Hokejovému brankáři Filipovi Novotnému ve výhledu překáží českobudějovický hráč.

„Rozhodčí, už ale něco začni pískat,“ zlobil se na hlavního sudího další z diváků. Za pár vteřin zase publikum zatleskalo úniku Josefa Straky, i když jeho střelu Novotný chytil.

Do varu dostali diváky hokejisté Budějovic v půlce zápasu. A to když ubránili přesilovou hru Benátek a vzápětí si sami zahráli v početní výhodě. Ani v ní ale gól nepadl. Ke konci druhé dvacetiminutovky už řada lidí zvedala ruce nad hlavu, když to vypadalo, že po střele Michala Chovana puk míří do růžku brány. Skóre se však neměnilo. V zápase totiž začali mít navrch oba brankáři před útočníky.

Publikum alespoň o druhé přestávce zase povzbudil režisér Troška. „Jižní Čechy jsou tím nejlepším místem na světě,“ prohlásil a zase sklidil velký aplaus.

Do třetí třetiny domácí přicházeli ze šatny s vědomím, že se jim souboj o druhou příčku komplikuje. Místo boje o všechno zklamali a vysloužili si pískot od vlastních fanoušků, kteří za stavu 0:3 začali naštvaně opouštět halu. Pak Budějovičtí přeci jen snížili, ale poslední slovo měli hosté.