Filip Luňák, gólman Hradce Králové, vychytal i mladoboleslavského Radima Vrbatu. | foto: Martin Veselý, MF DNES

Z branky jsem nechtěl, i když góly přibývaly, svěřil se hradecký Luňák

• 0
Dostat v jednom utkání sedm gólů a ještě se radovat z vítězství? V hokeji málokdy vídaný zážitek si v Písku užil brankář hradeckých Královských lvů Filip Luňák. Podle svých slov - a navzdory výzvě trenéra - si ho bude dost dlouho pamatovat. "Byl to šílený zápas snad úplně ve všem, dostat sedm gólů a ještě přitom vyhrát, to jsem ještě nezažil," netají gólman po výhře 8:7.

V čem ještě kromě sedmi inkasovaných branek?
Třeba v tom, že jsme my dali čtyři při přesilovce soupeře. Tolik jich mužstvo někdy nedá za celou sezonu, nám se to povedlo za dvě třetiny, což je asi další rekord. Nebo devět gólů za třetinu, to také není právě málo.

Z toho jste čtyři dostal vy, neměl jste po této třetině chuť z branky odejít?
I když těch gólů bylo opravdu hodně, tak neměl. Byl to smolný zápas, ale myslím, že jsem měl několik slušných zákroků, které našemu mužstvu pomohly. A opustit branku a nechat tam jít v takovém zápase Kubu Čecha, navíc ještě asi dost zmrzlého, protože v hale byla velká zima, to bych mu ani nepřál.

Určitě není příjemné dostávat jeden gól za druhým.
To ne, ale jak říkám, bylo to tak bláznivé, že se to snad ani nedalo zastavit. A asi tady platilo to, co občas říkával o výkonu brankářů můj bývalý trenér Horešovský: "Chytal jsi dobře, ale dostal jsi hodně gólů."

Co tomu říkal nový trenér Kučera, který vás v utkání vedl poprvé?
Asi musel být překvapený, protože když se na nás byl před svým nástupem dívat v utkání s Benátkami, to jsme v obraně hráli výborně. A teď přijde tak divoký zápas.

Jak to tedy okomentoval?
Po zápase tím, abychom na to, co jsme předvedli v obraně, rychle zapomněli. Ale některé věci si rozebrat musíme. Mít třeba dvanáct vyloučených proti třem soupeře je strašně moc.

Zapomenout bude asi dobré, ale na druhé straně máte tři body a ty jsou cenné.
Určitě, jsou jedním z kladů.

Které jsou další?
Třeba to, že se střelecky chytil Patrik Moskal. Loni tým střelecky táhl, teď by se k tomu mohl vrátit, potřebovali bychom to.