Gólová radost hokejistů Českých Budějovic.

Gólová radost hokejistů Českých Budějovic. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Hokejisté Českých Budějovic vedou první ligu o devět bodů

• 20
Hokejisté Českých Budějovice vyhráli v dohrávce 19. kola nad Benátkami nad Jizerou 5:2 a po devátému vítězství v řadě unikli druhém Přerovu opět na rozdíl devíti bodů. Čtvrtá Poruba zásluhou hattricku útočníka Romana Szturce přehrála Třebíč 4:2 a bodově se dotáhla na třetí Litoměřice.

České Budějovice sice prohrávaly od sedmé minuty po brance Jiřího Průžka, ale obrat zahájil krátce po polovině první třetiny v přesilové hře Martin Novák. Ve druhém dějství vedli domácí už 3:1 po gólech Ivana Lytvynova a Romana Přikryla, který využil další početní výhodu.

V závěru druhé části Průžek snížil, ale Motor pojistil vítězství díky brankám Přikryla a Matouše Venkrbce. Třinácté Benátky nad Jizerou si připsaly pátou porážku za sebou.

Také dvanáctá Třebíč na ledě favorita vedla, když ve 12. minutě využil přesilovku Lukáš Nedvídek. Szturc góly v 17. a 37. minutě otočil stav a 49 sekund před koncem druhé části v početní výhodě zvýšil Jan Káňa. Horácké Slavii ještě ve 42. minutě vykřesal naději Michal Vodný, ale v polovině závěrečné třetiny dovršil výsledek hattrickem Szturc.

Devatenácté kolo odstartovalo šesti zápasy ve středu.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Benátky nad Jizerou 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 11:09 M. Novák (Endál, Plášil), 33:20 Lytvynov (Karabáček), 37:32 R. Přikryl (Pýcha, Z. Doležal), 44:12 R. Přikryl (Plášil, Karabáček), 57:16 Venkrbec (Plášil, Endál) - 06:52 Průžek (R. Duda), 38:04 Průžek (Bukač, Hampl). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 5465.

ČEZ Motor České Budějovice Klouček (Strmeň) – Pýcha, Plášil, Vydarený, Lytvynov, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – M. Novák, R. Přikryl, Z. Doležal – Karabáček, Prokeš, Endál – Šimánek, Gilbert, J. Veselý – Beránek, Babka.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Hrstka) – Buchtela, Kunst, Bukač, Havlín, Niko, Kovář, Hampl – R. Duda, Šír, Průžek – Rychlovský, Najman, Klapka – Jiruš, Chrtek, Wiencek – Drábek, Šafařovský, Šeliga.

HC RT TORAX Poruba 2011 - SK Horácká Slavia Třebíč 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 16:43 Szturc (T. Jáchym, Rudl), 36:55 Szturc (Obdržálek, M. Hlinka), 39:11 J. Káňa (Husák, Szturc), 50:40 Szturc (M. Hlinka, Obdržálek) - 11:37 Nedvídek (Nedbal, Havlát), 41:50 Vodný (Ferda, Nedvídek). Rozhodčí: Skopal, Pilný – Měkýš, Otáhal.

HC RT TORAX Poruba 2011 Kůdela (Foltán) – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – Szturc, M. Hlinka, Obdržálek – Ďurač, T. Jáchym, Špaček.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Do. Svoboda) – A. Rutar, Nedbal (A), Forman, Hort, Jenáček, Furch, Kowalczyk – Michálek, Šťovíček (A), P. Kratochvíl – Vodný (C), Nedvídek, T. Havránek – Havlát, Tadeáš Král, Paták – Malec, Václavek, Ferda.