ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Frýdek-Místek vyhrál v první lize nad Sokolovem a je třináctý

• 2
Hokejisté Frýdku-Místku porazili v dohrávce 24. kola první ligy Sokolov 6:2 a posunuli se na 13. místo v tabulce. Na Ústí nad Labem, které drží postupovou 12. pozici do play off, po třetím vítězství za sebou ztrácejí jen tři body. Do konce základní části chybí Frýdku-Místku tři zápasy a Severočechům o utkání víc.

V čase 12:32 otevřel skóre domácí Vojtěch Tomi, na začátku 16. minuty zvýšil v přesilové hře slovinský obránce Jurij Repe a za dalších 12 sekund upravil Michal Ramik už na 3:0.

V závěru úvodního dějství snížil Tomáš Vracovský, ale tříbrankový náskok vrátil Frýdku-Místku po 42 sekundách druhé části Milan Mikulík. Ve 23. minutě se při vyloučení Štěpána Macháčka na pět minut a do konce utkání prosadili hosté, ale před polovinou utkání se prosadil podruhé v zápase Tomi. V závěrečném dějství dovršil výsledek Rostislav Martynek.

HC Frýdek-Místek - HC Baník Sokolov 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)

Branky: 12:32 Tomi (Peterek, J. Adámek), 15:11 Repe (Martynek, Peterek), 15:23 Ramik (Stuchlík, Matiaško), 20:42 Mikulík (Šedivý, Husák), 27:41 Tomi (D. Kindl, R. Veselý), 47:21 Martynek (Klimša, D. Kindl) - 18:42 Vracovský (Kadeřávek, Křemen), 22:58 J. Pohl (D. Tůma, T. Rohan). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Konvička, Kráľ.

HC Frýdek-Místek Honzík (Suchánek) – Hrachovský, Haman, J. Adámek, Husák, Repe, Z. Malík, J. Michálek – Šedivý, Mikulík (C), R. Veselý – Klimša (A), D. Kindl, Martynek (A) – Tomi, Peterek, Macháček – Ramik, Stuchlík, Matiaško.

HC Baník Sokolov Cichoň (28. Neužil) – J. Pohl, Poizl, Kadeřávek, Klejna, Přindiš (A), D. Zeman, Benda – T. Rohan (C), Gut, D. Tůma – Šik, Hašek, Prymula – Vracovský, Vrána, Kropáček – A. Rulík, Rymon, Křemen.