Skvělí fanoušci Českých Budějovic neváhají cestovat s týmem ani na venkovní utkání. Takhle si vyjeli na prestižní mač do Jihlavy. Kolik jich dorazí na domácí stadion? | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Do Budějovic přijede Jihlava. Vyprodají diváci potřetí Budvar arénu?

• 0
Už podruhé hokejisté českobudějovického Motoru v této sezoně nedokázali dát ani jeden gól. Poprvé na konci září v Přerově (0:2) a podruhé v pondělí v Kladně. Domácí zvítězili 3:0.

„Byl to z naší strany ustrašený výkon, chyběla nám šťáva, měli jsme málo střel. Když jsme se dostali do tlaku, tak žádné puky neskončily na brankáři. Byli jsme málo aktivní, trochu jsme začali hrát až ve třetí třetině a to je pozdě,“ kritizoval asistent trenéra Radek Bělohlav.

Ve středu nabídne první liga další šlágr kola. Do Českých Budějovic, které jsou třetí, přijede druhá Jihlava. Naposledy s ní Motor na Vysočině prohrál 2:4.

Přímý souboj o druhou příčku si podle všeho nenechají ujít opět tisíce diváků. Fanoušci by mohli potřetí v sezoně vyprodat Budvar arénu.

„Vše nasvědčuje, že bychom měli mít na Jihlavu vyprodáno,“ řekl marketingový ředitel a mluvčí Motoru Tomáš Kučera. „Teď je v internetové rezervaci zamluvených 1 230 vstupenek. Na dvě vyprodaná utkání o Vánocích bylo den před rezervováno okolo devíti set lístků,“ doplnil v úterý dopoledne.

S průměrnou návštěvností 5 365 diváků na zápas vévodí Motor nejen české druhé nejvyšší soutěži, ale i všem nižším ligám v Evropě. „Loni byl Motor v druhých nejvyšších soutěžích třetí,“ připomněl Kučera.