Hokejisté Chrudimi se postupně v sezoně zlepšují.

Hokejisté Chrudimi se postupně v sezoně zlepšují. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Další tři body. Chrudimští hokejisté vytrvale stoupají pořadím první ligy

Rozpačité výkony z úvodu sezony jsou minulostí. Hokejisté Chrudimi se konečně rozpomněli na loňskou sezonu a báječné páté místo po základní části první ligy. Východočeši vyhráli v Havlíčkově Brodě 3:1, byl to jejich už třetí tříbodový zisk z posledních čtyř zápasů, ze 12. příčky skočili až na devátou a na čtvrtý Hradec Králové ztrácejí pouhé tři body.

"Přijeli jsme sem sehrát dobré utkání. Chtěli jsme disciplinovaně bránit, protože jsme věděli, že soupeř dobře bruslí a myslím, že se nám to povedlo," usmíval se po zápase trenér Martin Hosták.

Na vedoucí gól Blažka z 9. minuty ještě stačili domácí odpovědět ve druhé třetině, když brankáře Růžičku překonal Holec. Ale to nebylo vše: vyrovnávací branka Rebely jen vydráždila a před chrudimskou klecí bylo najednou pořádně husto. To platilo až do konce třetiny a pětiminutového trestu Šulce po tvrdém zákroku na kapitána Zadinu.

Nabídnutou přesilovku hostující kolektiv zužitkoval ve 44. minutě po ráně Toužimského a když Chrudim přežila další nápor, konečný úder si nechal na 56. minutu Jan Šeda, který doklepl Martincovu střelu.

"Dvě třetiny jsme hráli parádně, ale v té první jsme se pořádně nedokázali dostat do tempa," uvedl havlíčkobrodský kouč Petr Novák. "O nějaký ten chloupeček jsme asi byli lepší. Podle mě jsme vyhráli zaslouženě, i když to bylo vyrovnané utkání, moc hokejové krásy nepobralo a bylo to spíš o bruslení," dodal Hosták.

Hokejovou krásu si třeba Chrudim schovala pro středeční domácí utkání se dvanáctou Kadaní.