Chomutovská gólová radost

Chomutovská gólová radost | foto: Martin Adamec, MAFRA

Chomutovskou vítěznou jízdu první ligou nepřibrzdila ani Jihlava

• 2
Ani ve dvanáctém dějství druhé nejvyšší hokejové soutěže nenašli hokejisté Chomutova přemožitele. Jejich formu tentokrát odnesla Jihlava, která si vezla ze severu Čech porážku 0:3. Neklopýtlo ani druhé Ústí, které má po výhře 2:0 nad Havířovem šestibodový náskok před třetí Olomoucí.

Když už v první minutě skončil Kraftův blafák na tyči jihlavské branky,
zdálo se, že Chomutov předvede další ofenzivní smršť. Opak byl dlouho
pravdou.

Z oboustranně mdlého hokeje diváky vysvobodil až ve 25. minutě Grofův gól v přesilovce pět na tři. Chomutov pak zvýšil obrátky, ale vynikající brankář Řehoř držel jihlavské naděje. Nestačil jen ve 37. minutě na přesnou střelu Dudy k tyči a v 53. minutě ho překonal zpoza brány Jíra.

Úvodní desetiminutovka v Ústí patřila překvapivě Havířovu, brankář Orct si
ale poradil se střelou Sikory i s blafákem Žajgly. Ve 14. minutě neproměnil první velkou šanci Ústí Janků. Na začátku 20. minuty dostal puk do jízdy útočník Lvů Hovorka a střelou pod břevno otevřel skóre.

Druhou třetinu zahájili domácí ve větším tempu a sevřeli soupeře v jeho třetině. S dorážkou Alinče si Vošvrda poradil, ale o minutu později využili domácí brankou Janků vyloučení havířovského Zienteka. Ve třetí části zápasu nevyužili domácí tři přesilovky a spokojili se s dvoubrankovým náskokem.

Díky druhému vítězství za sebou se z poslední příčky odpoutali hokejisté
Tábora. Hosté z Třebíče patří v první lize mezi nejlepší týmy na ledě soupeřů, dnešní zápas ale jejich lichotivou bilanci nepotvrdil. Po čtyřiceti minutách svítil na světelné tabuli už stav 5:0 a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto. Hostům se povedlo v závěrečné třetině díky dvěma brankám
Laše pouze snížit na konečných 5:2.

Tým s nejhorším útokem v lize Beroun si tentokrát spravil chuť na neškodném Šumperku, kterému v každé třetině dal po dvou gólech. Hosté zkorigovali stav pouze v 17. minutě zásluhou Orsavy a potvrdili pověst nejhůře bránícího celku. Medvědi poodskočili svému soupeři na rozdíl čtyř bodů a dostali se na 12. pozici zaručující předkolo play off.

Ve Znojmu začali utkání aktivněji hosté z Havlíčkova Brodu, vytvořili si
více šancí a šli po zásluze po trefě Holce do vedení. Orly inkasovaná
branka nabudila a vzápětí Pláškovým gólem v přesilové hře srovnali. Ve
druhé části se Znojmo po Hamanově brance dostalo do vedení, ale Havlíčkův Brod dokázal svého soupeře napodobit a Borovanský z brejku vyrovnal.

V závěrečné části domácí nejdříve po Svobodově přesném zásahu a dvou gólech juniora Havlíka odskočili soupeři o tři branky. Hosté ale zbraně nesložili a po gólech Stromka a Třetiny dokázali snížit. Orli však prodloužení nepřipustili a do prázdné branky zpečetil jejich vítězství obloučkem ze středního pásma obránce Mojžíš.

Chomutov - Jihlava 3:0 (0:0, 2:0,1:0)
Branky
: 25. Grof, 37. Duda, 53. Jíra. Rozhodčí: Jílek - Arazimová, Špryngl. Vyloučení: 6:12. Využití: 1:0. Diváci: 1717.

Beroun - Šumperk 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
9. a 26. Valský, 9. Švagrovský, 28. Kafka, 46. Vlček, 55. Luňák - 17. Orsava. Rozhodčí: Kubičík - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:0.

Znojmo - Havlíčkův Brod 6:4 (1:1, 1:1, 4:2)
45. a 53. Havlík, 17. Plášek, 28. Haman, 43. Svoboda, 60. Mojžíš - 15. Holec, 35. Borovanský, 58. Stromko, 60. Třetina. Rozhodčí: Trombík - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 7:10, navíc Protivný (Znojmo) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 1518.

Ústí nad Labem - Havířov 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
20. Hovorka, 22. Janků. Rozhodčí: Horák, Jílek, Apolonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1955.

Tábor - Třebíč 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)
2. Květoň, 19. Mertel, 27. Šperger, 34. Mařík, 36. Kocar - 43. Laš, 58. Laš. Rozhodčí: Florian - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:2. Diváci: 910.

Chrudim - Kadaň 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
9. Bělohlávek, 14. Martinec, 60. Šeda - 25. a 50. Šíp, 23. Polanský, rozhodující nájezd Boušek. Rozhodčí: Přikryl - Prchal, Čížek. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 430.

Vrchlabí - Benátky nad Jizerou 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)Branky: 16. Mikšovský - 22. Bárta, 61. Pavlů. Rozhodčí: Hrubý - Hejl,
Žídek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1222.

Olomouc - Hradec Králové 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 6. Nedbálek, 12. Haluza, 38. Zbořil - 37. Hruška, 43. Roubík, 52. Rapáč, rozhodující nájezd Ministr. Rozhodčí: Blecha - Svoboda, Dřínovský. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 2000.