Kladenský brankář Jan Lukáš likviduje střelu Marka Hovorky.

Kladenský brankář Jan Lukáš likviduje střelu Marka Hovorky. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Chomutov utloukl Kladno v přesilovkách. Jdou nám, těší střelce Hovorku

• 3
Chomutovští Piráti v pondělí prošpikovali kladenské hokejové brnění třemi přesilovkovými ranami, a i když trhák první ligy vyhráli 3:2 až v prodloužení, zvedli si zase o píď svou sebedůvěru. „Když se otáčejí takové zápasy, pohoda jde nahoru a sebevědomí taky. Člověk si dovolí věci, na které by v nepohodě nepomyslel,“ řekl hrdina zápasu Marek Hovorka.

Nejproduktivnější pirát rozhodl prodloužení, puk zametl do odkryté branky z levého kruhu. Už předtím Chomutov dvakrát srovnal v početní výhodě. Na Kaberleho zásah reagoval tečí David Květoň, po Stachově gólu se z voleje prosadil po přihrávce zpoza branky Rutta.

„Oba týmy hrály dobře, hodně v pohybu, i šancí bylo dost. Dva body bereme,“ neskuhral domácí útočník Vladimír Růžička mladší. Výhru slavilo 4 139 diváků, top návštěva! Ještě aby nebyla, když se utkali dva nejžhavější kandidáti na baráž.

Lídr Chomutov po pondělní předehrávce vede před Českými Budějovicemi o 12 bodů, čtvrtým kladenským Rytířům frnknul už o 15. „Hlavně neusnout!“ velí Hovorka. „To důležité teprve přijde. Ale teď už si můžeme v klidu zkoušet různé herní situace.“

Jednou z nich jsou přesilovky a v nich Piráti šlapou. „Docela nám vycházejí, jeden dva góly z nich vždy dáme. V dnešním hokeji rozhodují,“ ví Hovorka, jehož tým bodoval v desátém zápase v řadě. „Když vidíte Kabelku (Kaberleho) nebo Hlaváče na ledě, tak z nich trošku respekt máte. Ale hrálo se nahoru - dolů a ten konec stál za to!“