Třebíč - Benátky nad Jizerou

Třebíč - Benátky nad Jizerou | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Chomutov je v první lize stále stoprocentní, Ústí uspělo v Chrudimi

• 5
Stále bez ztráty jediného bodu. To platí pro prvoligové hokejisty Chomutova. Nezaváhali ani v 7.kole, Olomouc porazili 5:2 a vedou tabulku. Druhé Ústí si veze výhru 5:3 z Chrudimi a ztrácí dva body.

V Chomutově začalo být po poměrně nezáživné první třetině pořádně rušno po přestávce. Brankostroj spustil ve 26. minutě Procházka, o minutu později zvýšil Pavlas, ale znovu s minutovým odstupem snížil olomoucký Haluza.

Domácí to nijak z míry nevyvedlo a po gólech Fialy a Haška vedli ve 36. minutě už 4:1 a Žigárdyho v olomoucké brance vystřídal Sedlář.

Hosté sice brzy zásluhou Ministra snížili, ale v nástupu do poslední třetiny definitivní pojistku sedmého chomutovského vítězství přidal Pulpán.

Ústí od počátku odráželo nápor aktivnější Chrudimi, která vedla díky využité první přesilovce. Hosté dvakrát náskok domácích srovnali a nad vodou je držel zkušený gólman Orct. Ten kapituloval až za stavu 4:2 v závěru, definitivní pojistku pak přidalo Ústí do prázdné branky.

Až samostatné nájezdy musely rozhodnout zápasy v Třebíči a Kadani. Zatímco na severu Čech, kam přijel Havířov, o bodu navíc pro domácí rozhodly dva úspěšné pokusy Bouška, v Třebíči se po výhře 4:3 radovaly Benátky.

Nedávno extraligové Znojmo poslal do vedení proti Táboru již ve třetí minutě Kolafa, ke konci třetiny přidal další branku Sojčík. Ve druhém dějství však hosté dokázali vyrovnat, všechny body ale nakonec přeci jen skončily ve Znojmě. O vítězství Orlů rozhodl pět minut před koncem brankou z trestného střílení Hradecký.

Beroun si připsal proti Jihlavě druhé vítězství v sezoně, a tak po prohře 3:5 v Hradci Králové zůstal na chvostu tabulky Šumperk. Ten dokonce ve 37. minutě vedl 3:2, poslední třetina ale patřila jasně domácím. Obrat utkání znamenaly dva přesilovkové góly Budínského a střela Karlíčka do prázdné branky Šumperka.

Chomutov - Olomouc 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)

Branky: 26. Procházka, 27. Pavlas, 32. Fiala, 36. Hašek, 41. Pulpán - 28. Haluza, 39. Ministr. Rozhodčí: Petružálek - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 1782.

Chrudim - Ústí nad Labem 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)

Branky: 15. a 56. Král, 7. Jan Šeda - 14. R. Pšurný, 19. Mikulík, 36. Pazourek, 47. Pajič, 59. M. Pšurný. Rozhodčí: Smítka - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 3:5, navíc Blažek - Němeček oba 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 510.

Havlíčkův Brod - Vrchlabí 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky: 17. Matějíček, 37. Čaloun, 41. Tvrdek, 42. Bendík. Rozhodčí: Zubzanda - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:2. Diváci: 1100.

Třebíč - Benátky nad Jizerou 3:4 po SN (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 5. Dolníček, 19. Nahodil, 54. Obdržálek - 5. Wiess, 25. Pabiška, 41. Pavlů, rozhodující nájezd Kolmann. Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. Diváci: 1640.

Znojmo - Tábor 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky: 3. Kolafa, 14. Sojčík, 55. Hradecký z trest. střílení - 22. Kocar, 25. Červený. Rozhodčí: Lacina - Daniščin, Matějček. Vyloučení: 9:8, navíc I. Padělek (Tábor) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 1645.

Kadaň - Havířov 4:3 po SN (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 22., 37. a rozhodující nájezd Boušek, 8. Zmeškal - 12. Velecký, 18. Sikora, 51. Smejkal. Rozhodčí: Jílek - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 310.

Hradec Králové - Šumperk 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Branky: 46. a 54. Budínský, 52. Koudelka, 28. Berger, 60. Karlíček - 2. Sedlák, 34. Hašek, 37. Antonovič. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení. 6:9. Využití: 2:2. Diváci: 1199.

Beroun - Jihlava 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky: 20. a 32. Rudovský, 35. Besser - 33. Bakus. Rozhodčí: Blecha - Reich, Skopal. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1.