ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Tři zápasy venku a osm bodů. České Budějovice se vzdalují baráži

• 0
Zdá se, že hokejisté budějovického Motoru zabrali v pravý čas. Ve skupině o záchranu vyhráli tři zápasy v řadě. Tři body si připsali i v sobotu, když zvítězili v Ústí nad Labem 5:2. V minitabulce jsou ze šesti celků na třetím místě se 75 body. Na předposlední místo, kde je nyní Beroun, mají aktuálně náskok pěti bodů.

Samotný začátek zápasu Jihočechům ale hrubě nevyšel, ve třetí minutě dostal puk za Halmošiho záda domácí Martin Baránek, ústečtí Lvi tak beze zbytku využili dvojnásobnou přesilovou hru. Motor se z úvodního tlaku Lvů ale dokázal celkem rychle oklepat.

Ve třinácté minutě dorážkou stav utkání srovnal exústecký Roman Pšurný, který se ve druhé formaci s mladíkem Lubošem Robem a zkušeným Václavem Skuhravým dostává do formy.

"Zatím je každý zápas ve skupině play-out dost těžký. V Mostě jsme udělali hodně taktických chyb, teď v Ústí sice začátek také nebyl nic moc a dostali jsme gól, ale zápas jsme, myslím, odehráli psychicky dobře a nesesypali jsme se z toho," řekl k poslednímu zápasu centr první formace Rok Pajič.

Do konce první dvacetiminutovky se trefil ještě Luboš Rob a těsně před koncem v přesilové hře obránce Jan Novák. Třetí gól hostů donutil ústeckého trenéra vystřídat brankáře, za Dlouhého šel od druhé třetiny do brány Petrásek.

O čtvrtý gól Jihočechů se zase postaral Roman Pšurný, který v sedmadvacáté minutě opět dorážkou doklepl puk za brankářova záda. Lvi se ale nevzdali a necelé dvě minuty se zase skóre měnilo. Václav Meidl překonal Halmošiho po krásné nahrávce spoluhráče Grina.

V jedenatřicáté minutě zvedal ruce nad hlavu znovu Motor, když využil čtyřminutovou přesilovku. Mezi kruhy se napřáhl obránce Lukáš Chmelíř a hosté vedli už třígólovým rozdílem. I když ve třetí třetině měli domácí Lvi více ze hry i několik slibných šancí, skóre se už nezměnilo. "Ve třetí třetině jsme hráli už s čistou hlavou a samozřejmě, že jsme konec odehráli dobře takticky," pochvaloval si Pajič výkon týmu.

Spokojený mohl být po zápase i trenér Motoru Petr Rosol, který právě v Ústí nad Labem působil na lavičce tři sezony. "Byli jsme v zápase hodně produktivní, což byl základ úspěchu. Bylo to pro mě mírně prestižní utkání, v sobotu jsme ale potřebovali za každou cenu vyhrát. Nedělám nyní rozdíly, jestli hraju proti Kadani, nebo proti Ústí nad Labem. Ve hře je ještě devět bodů, nikdo nemá nic jistého," řekl kouč Rosol na pozápasové tiskové konferenci.

Do konce skupiny play-out zbývají odehrát ještě tři zápasy. Budějovice hrají ve středu od 17.30 hodin v Budvar aréně proti Šumperku, v sobotu 22. března míří Jihočeši na poslední venkovní zápas do Kadaně a na závěr skupiny přivítá Motor ve středu 26. března doma Medvědy z Berouna.