TRÉNUJEME. Hokejisté Českých Budějovic se chystají na novou sezonu. Na tu...

TRÉNUJEME. Hokejisté Českých Budějovic se chystají na novou sezonu. Na tu prvoligovou. | foto: MAFRA

Budějovické hokejisty čeká po další prohře zúžení kádru

• 0
Hokejisté HC Motor České Budějovice odehráli na domácím ledě třetí přípravný zápas před první ligou. Po Kladnu a Krasnojarsku dostali Jihočeši pět gólů i od Mladé Boleslavi -tentokrát padli 1:5.

V přípravě poprvé zasáhl do zápasu i kapitán Aleš Kotalík. Naopak čerstvá posila do obrany Marek Posmyk zůstal na tribuně jako divák. "Připojil se k nám den před utkáním a nebyl v takovém zatížení, abychom ho do podobného duelu pustili," uvedl trenér Motoru Radek Bělohlav.

Jihočeši zahráli nejlépe v první třetině, ve které hostujícího aspiranta na postup do extraligy přehráli. Mladá Boleslav se však mohla spolehnout na brankáře Valenta, který kryl v první části všechny domácí šance. A že jich nebylo málo. Gól mohli dát Ondřej, Vaniš, Bárta, Šachl, Jáchym, Novák nebo Melk.

Domácím vyšel i vstup do druhé třetiny. Po třech minutách propálil Valenta střelou na vzdálenější tyč Zdeněk Ondřej - 1:0. A rozjásal 2 250 diváků v hledišti. Inkasovaná branka ale naopak pomohla hostujícímu týmu, který ještě ve druhé třetině třemi góly stav otočil. V závěrečném dějství přidali hosté další dvě branky.

"Potkali jsme soupeře, kterého jsme potřebovali. Mladá Boleslav je náš hlavní soupeř v první lize a konečně máme patřičné srovnání," dodal Bělohlav a pokračoval: "Řekněme, že do poloviny zápasu jsme obstáli. Ve druhé polovině už některým hráčům došly síly."

Bělohlava čeká podle jeho slov nejpozději do víkendu poslední řez kádrem, po kterém zůstanou v týmu jen hráči pro sezonu. "Máme ještě hodně práce s fyzičkou a musíme se věnovat i taktice. Na tréninku nás bude méně a bude na to prostor. Vůbec jsme se zatím nedostali třeba na oslabení či přesilové hry," poznamenal kouč.

Trenér Mladé Boleslavi František Výborný byl spokojen s hrou svého týmu hlavně ve druhé třetině, kterou hosté vyhráli 3:1. "V první a třetí části jsme byli hodně vylučovaní a nedostali jsme se do tempa," řekl Výborný, který na jihu Čech v minulosti také působil. "Budějovice nemají špatný tým, a až se mužstvo konsoliduje, tak bude dobré. Hráči mají velkou podporu v divácích," dodal.