ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: ČTK

Hokejisté Poruby poprvé v sezoně prohráli, neuspěli ve Vrchlabí

• 1
Hokejisté vedoucí Poruby prohráli v 6. kole první ligy na ledě nováčka Vrchlabí 2:3 a po první porážce v sezoně vedou neúplnou tabulku už jen o bod před druhou Jihlavou. Dukla vyhrála na hřišti dalšího nováčka Šumperku 3:2.

Vrchlabí, které se vrátilo do druhé nejvyšší soutěže po devíti letech, po karanténě kvůli koronavirové nákaze v týmu vstoupilo do sezony až v sobotu a prohrálo na ledě Slavie 3:4 po samostatných nájezdech. Při domácí premiéře oslavilo první výhru.

Nad Porubou vedlo ve 24. minutě už 3:0. V úvodním dějství zařídil dvěma góly vedení Martin Heřman a další přidal Ondřej Matýs. Poruba se ještě ve druhé třetině dostala na kontakt díky trefám Fina Markuse Korkiakoskiho a Petra Kanka, ale Vrchlabí těsný náskok uhájilo.

Šumperk ani v šestém utkání v ročníku na vítězství nedosáhl a má na kontě jediný bod. Nad Jihlavou sice Draci vedli od 15. minuty díky brance Daniela Spratka, ale ještě v úvodní části vyrovnal Tomáš Černý. V polovině utkání otočil stav Matěj Zadražil a ve 49. minutě zvýšil Filip Eliáš. Šumperk už jen zkorigoval výsledek v přesilové hře díky Petru Gewiesemu.

O bod za Jihlavou je na třetí pozici Sokolov, který vyhrál v předehrávce 26. kola doma nad Benátkami nad Jizerou 5:1. Čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci se o to postaral Martin Kadlec, který ve 34. minutě zvýšil už na 5:0. Dvakrát se trefil Michal Gut.

Čtvrtý Vsetín zdolal na vlastním ledě Havířov 4:2. Valaši před maximální povolenou návštěvou při současných opatřeních 1000 diváků prohrávali po první třetině 0:1. Ve 13. minutě otevřel skóre Martin Adamský. Devětatřicetiletá předsezonní posila Havířova z Třince, která v extralize nastřílela za Plzeň a Oceláře v 932 duelech 222 gólů, si připsala ve čtvrtém soutěžním duelu v novém působišti první trefu.

Ve druhé třetině ale otočili stav Patrik Machač s Janem Klozem. Po 71 sekundách závěrečné třetiny sice vyrovnal Roman Szturc, ale ve 49. minutě vrátil Vsetínu vedení v početní výhodě Machač a výsledek ještě dovršil Adam Hořanský. Valaši vyhráli i čtvrtý domácí duel v sezoně.

Frýdek-Místek si ve svém třetím duelu v ročníku připsal druhou výhru a vyhrál v Kadani 3:2. Navázal tím na sobotní domácí vítězství nad Ústím nad Labem 6:0. O tříbodovém zisku v Kadani rozhodl v 51. minutě Jonáš Peterek. Trhači ani ve čtvrtém utkání v sezoně nebodovali.

Sobotní debakl ve Frýdku-Místku (0:6) odčinilo Ústí nad Labem, které doma vyhrálo nad Prostějovem 4:1. Dvěma asistencemi se na tom podílel i útočník Daniel Vrdlovec, čerstvá posila Slovanu z pražské Slavie.

Odloženy byly kvůli koronavirové nákaze v jednom z týmů zápasy Přerov - Litoměřice, Sokolov - Třebíč, Kolín - Benátky nad Jizerou.

6. kolo

HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 05:34 Trávníček (Pšenička, Severa), 24:50 Matějček (Vrdlovec, Vl. Brož), 41:27 Tůma (Vrdlovec, Vl. Brož), 55:02 Pšenička (Severa, Trávníček) - 07:53 Žálčík (Chlán, Drtil). Rozhodčí: Wagner, Čáp – Podrazil, Dědek. Diváci: 798.

HC Slovan Ústí nad Labem Hamalčík (Haas) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vl. Brož (A), Vala, Mareš, M. Voženílek, Zich – Trávníček (C), Pšenička, Severa – Tůma, Vrdlovec, Matějček – O. Bláha, Protasenja, M. Bláha – Furch, P. Svoboda, Tlačil.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (Wolf) – Sova, Hefka, Staněk, Drtil, Hrdinka, Pěnčík, Janeček – Hrníčko (A), Bartoš, Mrázek – Vachutka (C), T. Kaut, T. Jandus – M. Novák, Chlán (A), Žálčík – Ouřada, Motloch.

VHK ROBE Vsetín - AZ Heimstaden Havířov 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky: 21:40 Machač (Babka, Kucharczyk), 33:30 J. Kloz (R. Vlach), 48:55 Machač (Gorčík, Pechanec), 55:02 Hořanský (Rehuš, Bartko) - 12:21 Adamský (Kotala), 41:11 R. Szturc. Rozhodčí: Doležal, Ondráček – Hanzlík, Blažek. Diváci: 1000.

VHK ROBE Vsetín Gába (Strmeň) – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Rehuš – Machač, Kucharczyk (A), Babka – Hořanský, A. Zeman, Vítek – Klímek.

AZ Heimstaden Havířov Stezka (Daňa) – L. Rutar, Kachyňa, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Ševěček, Kočí – Kotala, Cihlář (A), Adamský – Doktor, L. Bednář, R. Szturc – Fridrich, Maruna (C), T. Rousek – O. Procházka, Horváth, D. Sklenář.

SK Trhači Kadaň - HC Frýdek-Místek 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky: 12:27 R. Havel (Seemann, J. Svoboda), 27:30 Chlouba (Kottek) - 05:23 R. Veselý (Haman), 17:44 Šedivý (Klimša, Hrachovský), 50:46 Peterek (Stuchlík, Zahradníček). Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Baxa, Belko.

SK Trhači Kadaň Hanuljak (R. Běhula) – Kottek, Trefný, R. Havel, T. Běhula, Březák, Havlín, Seemann – Koblížek, Chlouba, Jakub Veselý – Matyáš Svoboda, Morong, J. Svoboda – Homer, Sursov, Achmetianov – Hradecký, Z. Zabloudil.

HC Frýdek-Místek Suchánek (Malík) – Husák, Haman, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Malík – Kofroň, R. Veselý, Kurovský – Šedivý, Peterek, Mikulík – Raška, Klimša, Tomi – Przybyla, Stuchlík, Kaukič.

DRACI PARS ŠUMPERK - HC Dukla Jihlava 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 14:59 Spratek (Jaroš, P. Kratochvíl), 52:20 Gewiese (Jaroš, Spratek) - 18:00 T. Černý (Čachotský, Illéš), 30:58 M. Zadražil (Illéš, Čachotský), 48:20 Eliáš. Rozhodčí: Dědek, Fiala – Hranoš, Gančarčík.

DRACI PARS ŠUMPERK Peksa (Altrichter) – Nepokoj, Gewiese, Dosek, Kabelka, Řezáč, Weintritt, Věntus – Hroch, Tadeáš Král, Uhlík – Bernovský, Baláž, Krejčiřík – P. Kratochvíl, Spratek, Jaroš – Horký, Scheuter, Kučera.

HC Dukla Jihlava Fučík (Jan Brož) – D. Krenželok, D. Kolář, T. Černý, Eliáš, Bilčík, Mareš, Černohorský – Čachotský, M. Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Pekr – T. Harkabus, Poletín, Chlubna – T. Havránek, Lichanec, V. Brož.

HC Stadion Vrchlabí - HC RT TORAX Poruba 2011 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky: 02:51 Heřman (Nouza, Kajínek), 16:58 Heřman (Nouza), 23:20 Matýs (M. Kratochvil, Pochobradský) - 26:19 Korkiakoski (Špaček, Teper), 33:38 Kanko (Korkiakoski, Kozák). Rozhodčí: Pilný, Zavřel – Maštalíř, Pechánek. Diváci: 762.

HC Stadion Vrchlabí Soukup (Štěpánek) – Kajínek, Niko, Linhart (A), Hrádek, Oliva, Jirků (C) – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – M. Kratochvil, Pochobradský, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – Chalupa, Dubský, Moník.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (C), T. Voráček, Urbanec, Pastor, Dundáček – Špaček, T. Jáchym, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál (A) – Brodek, Kanko, Toman – J. Káňa (A), M. Hlinka, Hotěk.

26. kolo

HC Baník Sokolov - HC Benátky nad Jizerou 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Branky: 00:15 Gut (M. Kadlec), 03:16 M. Kadlec (J. Pohl, Prymula), 23:22 Gut (J. Pohl), 29:08 M. Kadlec (Šik, D. Zeman), 33:55 M. Kadlec (Gut, J. Pohl) - 41:33 Čederle (Rossmy, Hujer). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Kreuzer, Coubal. Diváci: 520.

HC Baník Sokolov Neužil (Hamrla) – Houdek, J. Pohl (A), A. Rulík, D. Zeman, Klodner, Přindiš (A), Tureček – Šik, Gut, M. Kadlec – D. Tůma, Vrána, Vracovský – Prymula, T. Rohan (C), Švec – Jiskra, Kropáček.

HC Benátky nad Jizerou Pařík (41. Hrstka) – Aubrecht (A), Štibingr, Had, Kunst, Kovář, P. Krejčí – Pekař, Hrabík, Wiencek – D. Špaček (A), A. Dlouhý, Gajda – Hujer, Čederle, Pabiška (C) – Rossmy, Šafařovský, Maršoun.