Jihlavští hokejisté skórují v utkání proti Kladnu.

Jihlavští hokejisté skórují v utkání proti Kladnu. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Hokejisté Jihlavy udolali Kladno v nájezdech, Vsetín rozstřílel Ústí

• 10
První hokejová liga pokračovala zápasy 50. kola a jeho nejočekávanějším duelem byl souboj vedoucí Jihlavy s třetím Kladnem. V dramatickém zápase rozhodovaly až nájezdy, které přihrály bod navíc domácímu týmu. Druhý Vsetín rozstřílel Ústí nad Labem 10:1 a na vedoucí Jihlavu ztrácí 4 body.

Kladno v první části dvakrát vedlo, jenže Dukla v obou případech našla odpověď. Ve druhé třetině dokonala obrat, ale tentokrát přispěchali s vyrovnáním Rytíři. Domácí si ve třetím dějství vzali vedení zpátky, ale hosté v poslední minutě poslali zápas do nastaveného času. Vítězný nájezd obstaral Tomáš Čachotský, jenž dal i gól ze hry.

Vsetín potvrdil pozici nejlépe skórujícího celku. Drtivému výsledku ale dlouho nic nenasvědčovalo. Valaši sice v 23. minutě vedli 3:0, ale poté se prosadil Slovan a útočník Roman Chlouba měl k dispozici trestné střílení, které však neproměnil. Svěřenci Jiřího Dopity přidali do konce druhé části dvě branky a v poslední dvacetiminutovce dalších pět.

Čtyřmi body za dva góly a dvě nahrávky zazářil útočník Ondřej Kopta, jeho spoluhráč Jiří Karafiát se rovněž radoval ze dvou zásahů. Vsetín potvrdil pozici nejlepšího domácího mužstva ligy. Šestinásobní extraligoví mistři uspěli na Lapači popáté za sebou a celkově v 21. ze 24 duelů. Ústí nad Labem prohrálo osmé utkání v řadě.

Přerov vyzrál v derby na Prostějov 4:2 a bodoval počtvrté po sobě. S 73 body mu náleží poslední osmá pozice zaručující účast v play off. Rozhodující pasáž se odehrála v prostředním dějství, v němž si domácí vypracovali tříbrankový náskok. Jestřábi sice do konce druhé třetiny snížili, ale skórovat se jim už nepodařilo. Útočník Přerova Roman Pšurný zaznamenal dvě trefy.

Havířov si z Benátek nad Jizerou odvezl výhru 3:2 a navázal na triumf se Vsetínem (5:2). Dvěma góly mu k tomu pomohl útočník Radek Pořízek. Hosté rozhodli ve druhé třetině, kdy během 96 vteřin zlomili dvěma trefami nerozhodný stav 1:1. Středočeši se v závěrečné třetině vrátili kontaktním gólem do hry, hosté si však těsné vedení pohlídali.

Frýdek-Místek porazil Litoměřice 5:2 a vyhrál pátý z šesti zápasů. Rysům díky vynikající formě chybí na osmou příčku pouze dva body.

Třebíči se povedlo otočit duel s Porubou a zvítězit 4:3 po samostatných nájezdech. Horácká Slavia vedla od 23. minuty, jenže v rozmezí 30. a 38. minuty domácí mužstvo trenéra Miloše Holaně udeřilo třikrát. Hosté však zabrali a vynutili si nastavení. Bod navíc zařídil Třebíči Tomáš Havránek. Horácká Slavia uspěla podruhé za sebou v rozstřelu a z desáté pozice jí chybí čtyři body na Litoměřice a Přerov.

Slavia zdolala poslední Kadaň 5:2 a z 11. místa ztrácí na play off pět bodů. Trhači prohráli patnáctý duel v řadě. Pražané vedli po dvou třetinách 3:0, ale Kadaň se dvěma brankami v rozmezí necelých pěti minut vrátila na dostřel. Jenže domácí v závěru dvěma góly stvrdili vítězství. Slávistický útočník Lukáš Krejčík vstřelil dva góly.

HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno 5:4N (2:2, 1:1, 1:1 - 0:0)pen. 2:0

Branky: 14:08 Štindl (Skořepa), 17:53 Čachotský, 35:55 Pekr (Anděl, Werbik), 42:07 Osmík (Hrníčko, Klíma), Čachotský - 10:18 J. Říha (Kehar), 15:27 Jelínek (Zikmund), 38:03 Jelínek (Machač, Zikmund), 59:15 Melka (Nash, Svedlund). Rozhodčí: Čech, Kašík – Štofa, Doležal. Diváci: 3 013.

HC Dukla Jihlava Honzík (Lundström) – J. Pohl, J. Holý, Kajínek (A), Matějíček, Štindl, Štebih (A), Půža – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Harkabus, Werbik, Čachotský – Klíma, Osmík, Hrníčko.

Rytíři Kladno Cikánek (Brízgala) – Svedlund, Nash, P. Hořava, Lakos, Kehar, J. Říha, Zelingr – J. Strnad (C), Kubík, Melka – Zikmund, Machač (A), Jelínek – Redlich, T. Kaut, Kružík – Š. Bláha, Vildumetz, Hajný.

HC Slavia Praha - SK Trhači Kadaň 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Branky: 01:03 L. Krejčík (M. Ondráček, Kubica), 33:05 Najman (Vrdlovec), 34:57 Vrdlovec (Procházka, J. Novák), 56:04 Šteiner (Valík, Šagát), 57:43 L. Krejčík (Hrdinka, Štibingr) - 41:18 Homer (Tupý, J. Svoboda), 45:52 Novák. Rozhodčí: Kostourek, Luczków – Ševic, Votrubec. Diváci: 843.

HC Slavia Praha Šorf (Málek) – Duda, J. Novák, Hrdinka, Štibingr, Steinocher, Valík, Barák – Vrdlovec, Najman, Procházka – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Furch, Šagát, Vlček – Šteiner.

SK Trhači Kadaň Š. Lukeš (Štěpánek) – Eliáš, Novák, Hajič, Uřídil, Šefl, Foltýn, Popela – Wágner, Kůs, Zabloudil – Maršoun, Konášek, Šulek – Homer, Tupý, J. Svoboda – Rindoš.

HC Benátky nad Jizerou - AZ RESIDOMO Havířov 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky: 26:46 D. Špaček (Bittner, Šír), 42:16 Klapka (Burda) - 16:31 Pořízek (Gřeš, Bambula), 35:56 Haas (Maruna, R. Veselý), 37:32 Pořízek. Rozhodčí: Jechoutek, Souček – Horažďovský, Podrazil. Diváci: 201.

HC Benátky nad Jizerou Schwarz (Žajdlík) – Kolmann, Kunst, Niko, Žůrek, Maier, Aubrecht, Hampl – Wiencek, Chrtek, Průžek – Bittner, Šír, D. Špaček – Rychlovský, Najman, Teplý – Burda, Klapka.

AZ RESIDOMO Havířov Matoušek (Bláha) – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, F. Seman, Kotala – L. Bednář, Haas, Maruna – Bambula, Pořízek, Gřeš – Pawliczek, R. Veselý, O. Procházka.

HC RT TORAX Poruba 2011 - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4N (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0)pen. 0:1

Branky: 29:26 J. Káňa (Kanko, Zdeněk), 31:03 Václavek (Dufek), 37:18 T. Jáchym (Kanko) - 22:47 Havlát (P. Kratochvíl, M. Novák), 45:32 Kusko (Havlát, Psota), 55:46 L. Vágner, T. Havránek. Rozhodčí: Koziol, Šutara – Poruba, Rožánek.

HC RT TORAX Poruba 2011 Dolejš (Kůdela) – Ovčačík (A), Urbanec, Padrnos, Šnajnar, Pastor – J. Káňa (A), Zdeněk (C), Kanko – Guman, Vymazal, Illéš – Toman, T. Jáchym, Baláž – Ďurač, Václavek, Dufek – Häring.

SK Horácká Slavia Třebíč Dostál (Jekel) – Vl. Brož, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka (C), Bilčík, Furch – Kusko (A), Nedvídek, Střondala – Vodný, T. Havránek, Psota – Malec, Süss, Paták – Havlát, M. Novák, P. Kratochvíl.

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky: 14:32 Mikulík (Novotný, Husák), 18:52 Christov (Hladonik, Haman), 27:31 Kofroň (Christov), 33:42 Novotný (Rudovský), 56:19 Martynek - 30:16 Šik (M. Kadlec), 48:56 Ščegolkov (M. Kadlec). Rozhodčí: Fiala, Obadal – Novák, Kučera. Diváci: 1232.

HC Frýdek-Místek L. Daneček (Malík) – Hrachovský, Husák, Bartko, Zahradníček, Haman, D. Stránský – Martynek (A), Novotný, Mikulík (C) – Kofroň, Hladonik, Christov – Rudovský, Peterek, Klimša (A) – Kaukič, Motloch, J. Kalus.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (Michajlov) – Smetana (A), Pavlas (C), Strejček, Marcel, A. Rulík, Jebavý (A), Dluhoš, D. Málek – D. Merta, J. Kloz, Ščegolkov – M. Kadlec, Korkiakoski, Šik – Jirásek, Sklenář, J. Dvořák – Kropáček, Eret.

HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Branky: 05:56 Pšurný (Krisl, T. Doležal), 20:29 Pšurný (Navrátil), 23:04 Pala (Tomi, Pšurný), 34:43 T. Sýkora (Pala) - 06:21 Račuk (Nouza, Čáp), 39:33 Žálčík (Čáp, Starý). Rozhodčí: Kopeček, Vokřál – Měkýš, Otáhal. Diváci: 2590.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Šurý) – Krisl, R. Černý, Pala (A), Zbořil, M. Novotný, Malina – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, T. Sýkora (C), M. Kratochvíl – Goiš, Hejcman, Moučka (A) – Tomi, F. Dvořák, Š. Kratochvíl.

LHK Jestřábi Prostějov Neužil (Huf) – Mikliš, Žovinec, D. Kolář, Čáp, Husa, P. Krejčí, J. Zdráhal – Nouza, V. Meidl, L. Luňák – Starý, Račuk, Žálčík – Dvořáček, Pšenička, Matýs – Krejčiřík, Prokeš, Venkrbec.

VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 10:1 (2:0, 3:1, 5:0)

Branky: 06:50 Rob (Pechanec, Jonák), 07:46 Šilhavý (Slováček, Vítek), 22:24 Kopta (Jeřábek, Pitule), 35:16 Pechanec (Jonák), 37:43 Karafiát (Slováček), 44:25 Kopta (Rudl, Březina), 50:49 Karafiát (Mikuš), 51:06 Březina (Kopta, Frolo), 57:15 Pitule (Kopta), 59:52 Kucharczyk - 27:16 Šťovíček (Chlouba, T. Jandus). Rozhodčí: Barek, Valenta – Bosák, Maštalíř. Diváci: 2830.

VHK ROBE Vsetín Šelepněv (Gába) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Rudl, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Březina – Vávra, Šilhavý, Vítek.

HC Slovan Ústí nad Labem Stezka (Volke) – M. Zdvořáček, Mert, Weinhold, Blaha, Zukal, Hes – Grim, Schwamberger, Krliš – Chlouba, Šťovíček, T. Jandus – Tůma, Davídek, Chrpa – Planý.