Radost hokejistů Třebíče

Radost hokejistů Třebíče | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Hokejisté Třebíče zůstávají v první lize bez ztráty a dostali se do čela

• 0
Hokejisté Třebíče vyhráli ve 4. kole první ligy v Benátkách nad Jizerou 3:2, zůstali bez ztráty bodu a probojovali se do čela tabulky. Využili prvního zaváhání pražské Slavie, která podlehla v Kolíně 3:4 a klesla na třetí pozici. Předstihlo ji i Vrchlabí, které si po výhře v Kadani 4:2 drží spolu s Horáckou Slavií jako jediné neporazitelnost. První prohru si připsaly také Litoměřice, které podlehly v Šumperku 3:4 v prodloužení.

Třebíč v Benátkách nad Jizerou dvakrát prohrávala, ale Středočeši nakonec duel ztratili a zůstali bez bodu. Na vedoucí gól Antonína Duška z poloviny úvodní třetiny odpověděl po 123 vteřinách druhé části Radim Ferda. V 49. minutě se sice domácí znovu radovali, když Adam Dlouhý využil přesilovou hru, ale v čase 54:41 podruhé skóroval Ferda a 37 sekund před koncem rozhodl David Tureček.

Kolín nastoupil proti Slavii v brance s Finem Henrim Kiviahem z partnerského Hradce Králové a už po 118 sekundách vedl 2:0. V čase 0:51 se trefil Martin Štohanzl a vzápětí zvýšil Ondřej Kachyňa. Po 66 sekundách druhé části sice snížil v přesilovce Lukáš Žejdl, ale Jan Veselý také v početní výhodě a Zdeněk Čáp ve druhé třetině zajistili Kozlům náskok 4:1.

Po 14 vteřinách závěrečného dějství vrátil do hry Pražany Petr Kafka a 35 sekund před koncem v přesilové hře snížil na rozdíl jediné branky Martin Ondráček. První výhru v ročníku ale už Kolín nepustil.

Vrchlabí po úvodní trefě Erika Mežnara otočilo v Kadani stav díky Tomáši Kautovi a Tomáši Zemanovi, který využil přesilovku, ale v 28. minutě vyrovnal z trestného střílení Kanaďan Kyle Heffernan. V úvodu třetí třetiny vrátil náskok favoritovi v přesilové hře pěti proti třem Tomáš Linhart a v závěru přidal pojistku Lukáš Kučera.

První porážku musely strávit Litoměřice. Šumperští Draci naopak bodovali i ve čtvrtém duelu v sezoně a potřetí zvítězili. Domácí sice ztratili vedení 3:1, ale v čase 62:23 rozhodl svým druhým gólem v utkání Petr Kratochvíl.

I ve druhém domácím utkání v sezoně uspěl Vsetín, který po výhře nad Kadaní (7:3) rozdrtil Porubu 6:0. Valaši už v 7. minutě vedli 3:0. V čase 3:45 otevřel skóre Ondřej Smetana a tříbrankový náskok zařídili v rozmezí 49 sekund Miroslav Indrák s Adamem Zemanem. Skóre ještě navýšili David Březina, Roman Vlach a Juraj Majdan. Gólman Jakub Málek udržel poprvé v sezoně čisté konto. Poruba ve čtvrtém duelu v ročníku poprvé nebodovala a podruhé prohrála.

Před vlastním publikem uspěla i podruhé také Jihlava, která zdolala Přerov 3:1. Dukla také rozhodla už v úvodním dějství třemi trefami, o které se postarali Jakub Illéš, Tomáš Čachotský a v přesilové hře Filip Seman. Za Zubry dal v 54. minutě čestný úspěch František Hrdinka.

Druhou výhru ze tří vystoupení v sezoně si připsal Prostějov, který zvítězil v Havířově 4:3. Rozhodl o tom v 53. minutě Jakub Babka. Bez vítězství s jediným bodem zůstal Frýdek-Místek, který doma podlehl Sokolovu 1:4.

VHK ROBE Vsetín - HC RT TORAX Poruba 2011 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Branky: 03:45 Smetana, 06:06 M. Indrák (Rob), 06:55 A. Zeman (R. Vlach), 35:58 D. Březina (Vítek, Hořanský), 46:43 R. Vlach (Smetana), 56:11 Majdan (Rob, Jonák). Rozhodčí: Skopal, Šudoma – Gančarčík, Kráľ. Diváci: 2150.

VHK ROBE Vsetín Málek (Gába) – Buchta, Ondračka, Smetana, Štach (A), Hryciow, J. Jenáček, Š. Jenáček – Rob, M. Indrák, Jonák (A) – A. Zeman, R. Vlach, Berger – Majdan, Kucharczyk (C), Gago – Vítek, D. Březina, Hořanský.

HC RT TORAX Poruba 2011 Brízgala (Muštukovs) – Szathmáry, Husa, Žovinec, M. Houdek, T. Voráček, Kozák (A), Urbanec – Stloukal, Bitten, Korkiakoski – Guman, Vachovec (C), Gřeš – Jenyš, Toman, Špaček – Kanko (A), Hotěk, Brodek.

HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Branky: 06:54 Illéš (T. Harkabus, Fronk), 10:44 Čachotský (Lichanec), 18:07 F. Seman (Čachotský, Kauppila) - 53:50 Hrdinka (Kubeš, Hrabal). Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Měkýš, Kučera.

HC Dukla Jihlava Žukov (Wolf) – Dundáček, Mareš, Eliáš, Niko, Bilčík, Kauppila, Kowalczyk – T. Harkabus (A), Fronk, Illéš – Čachotský (C), Lichanec, Helt – T. Havránek, M. Zadražil, Houška – F. Seman, Juda, Vítězslav Brož.

HC ZUBR Přerov Petrásek (21. Postava) – Gazda, Hrabal, Kubeš, Hrdinka, Krisl (C), Seemann, R. Černý, Gréč – T. Doležal (A), Pšurný (A), Süss – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Tadeáš Král – Matěj Svoboda, F. Dvořák, M. Novák – Fencl.

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky: 9:28 Dušek (Štibingr, A. Dlouhý), 48:17 A. Dlouhý (Klapka, Šír) - 22:02 Ferda (Tureček, Michálek), 54:41 Ferda (M. Furch, Vodný), 59:23 Tureček (Vodný, Mlčák). Rozhodčí: Čáp, Zubzanda – Beneš, Maštalíř. Diváci: 185.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Král) – Kolmann, Šedivý, Bukač, Aubrecht, Štibingr, Žůrek, Kovář – Šír, Dušek, A. Dlouhý – Pabiška, Jansa, Jiruš – Klapka, Čederle, Wiencek – Křepelka, E. Čermák, Vomáčka.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – M. Furch, L. Doudera, Poizl, L. Forman, Tureček, Mlčák, Zukal – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Kusko, Nedvídek, Krliš – Ferda, Michálek, Vodný – Vedral, Křehlík.

AZ Heimstaden Havířov - LHK Jestřábi Prostějov 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Branky: 17:18 Pechanec (Paś, L. Bednář), 38:02 Dostálek (Hudeček, Chroboček), 49:28 Mrowiec (Maruna) - 25:50 J. Kloz (Husák, Švec), 31:39 M. Novák (J. Kloz, Husák), 51:01 P. Beránek (Klimíček, Husák), 52:09 Babka (P. Krejčí, T. Jáchym). Rozhodčí: Koziol, Cabák – Hanzlík, Otáhal. Diváci: 823.

AZ Heimstaden Havířov Štipčák (Kořének) – Kočí, Valenta, Rašner, Chroboček, M. Hlaváč, Lytvynov, Mrowiec – Dostálek, Hudeček (A), J. Doktor (A) – Paś, Pechanec, L. Bednář – Becher, Maruna (C), Mrva – D. Pastor, Damašek, Kabelka.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (M. Altrichter) – Havlík, Husák, Klimíček, Zajíc, Vala, P. Krejčí – Mrázek, T. Jáchym, P. Beránek – Dubský, J. Kloz (A), M. Novák (C) – Švec, Babka, Jiránek (A) – Motloch, T. Koblížek, Š. Jelínek.

SK Trhači Kadaň - HC Stadion Vrchlabí 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 04:34 Mežnar (M. Jáchym), 27:15 K. Heffernan - 15:28 T. Kaut (Matýs), 26:48 T. Zeman (Heřman, Matýs), 42:09 Linhart (Heřman, Urban), 56:49 L. Kučera (T. Jelínek, Kynčl). Rozhodčí: Grech, Petružálek – Belko, Horažďovský.

SK Trhači Kadaň Trifonov (52. R. Běhula) – Steinocher, M. Jáchym, Zorko, Kuboš, O. Havlín, Ferbas – Kordule, Berčík, Routa – Bernat, S. Heffernan, M. Zabloudil – Mežnar, D. Čech, Z. Zabloudil – Konášek, Hradecký, K. Heffernan.

HC Stadion Vrchlabí Štěpánek – Linhart, Kajínek, Oliva, M. Voženílek, Nedbal – D. Chalupa, Urban, Heřman – Matýs, T. Kaut, Mrňa – T. Zeman, Chrtek, Pochobradský – Machač, Kynčl, T. Jelínek – L. Kučera.

DRACI PARS ŠUMPERK - HC Stadion Litoměřice 4:3P (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 14:44 Vildumetz (Macuh), 29:33 Drtil (D. Kindl), 32:42 P. Kratochvíl (Macuh, D. Kindl), 62:23 P. Kratochvíl (Vildumetz) - 15:29 Koláček, 49:30 O. Procházka (M. Kadlec, Kracík), 52:53 M. Kadlec (J. Holý). Rozhodčí: Čech, Ondráček – Polák, Blažek.

DRACI PARS ŠUMPERK Mokry (M. Holík) – Pěnčík, Drtil (A), Březák, Hrachovský, Řezáč, Dudycha, L. Rutar – Vildumetz, D. Kindl (C), Vachutka – Šilhavý, Macuh, Scheuter – A. Furch, Kohút, P. Kratochvíl – Antoníček, Spratek, J. Horký.

HC Stadion Litoměřice Čermák (Sklíba) – Marcel, Ticháček, Výtisk, J. Holý, Jebavý, Kottek, Pinkas – O. Procházka, R. Přikryl, Sihvonen – Válek, Kracík, M. Kadlec – Konečný, Koláček, Urban – Pajer, Berka, P. Svoboda.

SC Kolín - HC Slavia Praha 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Branky: 00:51 Štohanzl (Jankovský, Z. Král), 01:58 Kachyňa (Petržilka, Šafránek), 28:02 J. Veselý (Šafránek, Z. Král), 32:25 Čáp (Jankovský) - 21:03 Žejdl (Kafka, Poletín), 40:14 Kafka (Kružík, T. Knotek), 59:25 M. Ondráček (D. Krejčí, T. Knotek). Rozhodčí: Kamil Zavřel, Lukáš Květoň – Václav Juránek, Stanislav Hnát. Diváci: 1113.

SC Kolín Kiviaho (Sejpal) – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, V. Čížek, Váchal – J. Sklenář, Šafránek, Petržilka – Jankovský, Štohanzl, Z. Král – L. Krejčík, Morong, J. Veselý – Zumr, Matějček, Poppel.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – D. Krejčí, Veber, Barák, Zelingr, T. Duda, R. Havel – Kafka, T. Knotek, Kružík – Vlček, Žejdl, Michnáč – J. Doležal, Poletín, M. Ondráček – Jaroslav Brož, Kern, Šteiner.

HC Frýdek-Místek - HC Baník Sokolov 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Branky: 57:35 R. Szturc (David Bartoš, Christov) - 18:24 Jiskra (Klejna, Tomi), 23:41 Šik (Klikorka), 34:15 M. Sloboda (Klejna), 35:27 Pořízek (Vracovský, Jiskra). Rozhodčí: L. Bejček, F. Vrba – R. Komínek, M. Hranoš. Diváci: 701.

HC Frýdek-Místek Foltán (36. Šimonů) – Zbořil, J. Michálek, Ciura, Teper, D. Krenželok, Matyáš – R. Szturc, David Bartoš, Šedivý (A) – Lyszczarczyk, Peterek, Christov (C) – Klimša, Komorski, Martynek – Ján Blaško, Čmiel, Matiaško – Ramik.

HC Baník Sokolov Cichoň (A. Beran) – A. Rulík, J. Novák, Vodička, Strejček, Kadeřávek, Klikorka, Klejna – Vracovský, Kverka (A), Pořízek – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – Šik, T. Rohan (C), M. Sloboda – T. Jandus, Hašek, Šmerha.