Momentka z duelu Ústí nad Labem (žlutá) vs. Kladno

Momentka z duelu Ústí nad Labem (žlutá) vs. Kladno | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Hokejisté Kladna neudrželi vedení 4:0 a v Ústí padli

• 9
Kladenští hokejisté propásli možnost vrátit se do čela tabulky první ligy, třebaže k tomu měli v rámci 34. kola perfektně nakročeno. V Ústí nad Labem vedli už 4:0, ale domácí strhujícím závěrem skóre otočili na 6:5. Bod za Rytíře se tak dotáhly České Budějovice po vítězství 6:2 nad Třebíčí.

Kladno přitom zprvu působilo na severu Čech sebejistým dojmem. Jeho útočník Patrik Machač potřeboval na gól jen 15 vteřin zápasu, pak přidal další a následně o sobě dal vědět i nejlepší kanonýr soutěže Vítězslav Bílek. Když ve 26. minutě zvýšil David Dvořáček po parádní kombinaci a ráně pod břevno na 4:0, věřili Ústí asi jen ti nejvěrnější fanoušci.

A přece se Severočeši nakonec radovali. Klíčová byla 52. minuta, kdy Slovan vyrovnal z 3:5 za 52 vteřin. Nejprve využil Jan Kloz přesilovku a v rozletu nezastavilo domácí tým ani oslabení. David Merta v něm pláchl obraně a skóroval. Když už to vypadalo, že se bude prodlužovat, nadechl se ke skvělé individuální akci střelec Ústí Jaroslav Roubík a rozhodl. Náhlý obrat neunesli kladenští fanoušci, kteří po zápase naházeli na led světlice a se zasahující ochrankou se poprali.

To v Českých Budějovicích bylo jasno od začátku do konce. Motor ve vyprodané aréně před 6421 fanoušky exceloval a po úvodní třetině vedl 3:0. Při chuti byla především elitní řada Jihočechů Nouza, Straka, Kuchejda, jež zařídila polovinu ze šesti branek vítězů, a všichni její členové si ze zápasu odnesli tři body. Pro České Budějovice to byla už devátá výhra v řadě a na vedoucí Jihlavu nyní na třetím místě ztrácejí pouhé dva body.

První liga

Výsledky a statistiky 34. kola

České Budějovice - Třebíč 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
11. a 12. Kuchejda, 38. a 42. Nouza, 19. Pajič, 56. Babka - 26. Dolníček, 51. Psota. Rozhodčí: Schmejkal - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:6, navíc Falter, Dolníček (oba Třebíč) oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 6421.

Litoměřice - Benátky nad Jizerou 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
54. Nedvídek - 24. a 60. Ďurač, 46. J. Říha. Rozhodčí: Škrobák - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 6:7, navíc Pletka (Benátky) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1160.

Ústí nad Labem - Kladno 6:5 (0:2, 2:2, 4:1)
33. a 59. Roubík, 27. Bernad, 45. Melka, 52. Kloz, 52. Merta - 1. a 11. Machač, 22. a 50. V. Bílek, 26. Dvořáček. Rozhodčí: Krob - Šperl, Jílek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2146.

Šumperk - Přerov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
14. Milfait - 36. Mrázek, 42. Kovařík. Rozhodčí: Kika - Adamec, Poruba. Vyloučení: 9:10, navíc Sikora (Přerov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1521.