Hokejisté Mladé Boleslavi oslavují vstřelený gól.

Hokejisté Mladé Boleslavi oslavují vstřelený gól. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Boleslav rozstřílela Most a zvýšila svůj náskok na čele první ligy

• 1
Už o šest bodů vedou hokejisté Mladé Boleslavi druhou nejvyšší soutěž. Kromě výhry 7:3 nad Mostem, kterou řídil střelec čtyř gólů Tomáš Nouza, jim k tomu dopomohla i překvapivá domácí porážka Ústí. Severočeši doma podlehli Šumperku 2:4 a na druhém místě tabulky je vystřídala Olomouc.

Moravský tým porazil v utkání hraném až od 19 hodin Litoměřice 6:2 a uzmul průběžnou druhou příčku.

Hvězdou šestadvacátého kola byl boleslavský Tomáš Nouza, který se blýskl čtyřmi góly a připsal si ještě asistenci. Nouza potvrdil vynikající střeleckou formu z posledních zápasů. V sobotu skóroval jednou v Havlíčkově Brodě a týden předtím pokořil hattrickem rodný Písek.

Základ výhry položila Mladá Boleslav v první třetině, kterou ovládla 3:0. Hosté sice deset minut před koncem třetí části mírně zdramatizovali utkání snížením na 3:5, ale klid na boleslavskou stranu vrátil svým třetím a čtvrtým zásahem neudržitelný Nouza. Závěr okořenila šarvátka mezi domácím Chaloupkou a hostujícím Skvorcovem, kterou vyhrál domácí obránce.

Dosud druhé Ústí podruhé v sezoně prohrálo se Šumperkem, tentokrát na vlastním stadionu 2:4. Domácí přivedl do vedení v polovině úvodní třetiny Čermák, hosty pak podržel jistými zákroky brankář Štůrala. Ve druhé třetině potrestal Staněk vyloučení Hořavy a ve 45. minutě šli hosté do vedení po chytré teči veterána Pláška. Na 3:1 zvýšil za další tři minuty v oslabení Červenka a krátce poté překonal domácího brankáře Koutského pohotovou střelou Holík. Ústecký Poživil stačil pouze zkorigovat porážku favorita.

Jihlava padla na vlastním stadionu a ukončila sérii sedmi domácích výher. Výhrou 3:1 ji utnula Kadaň. Hosty poslal do vedení dvě minuty před koncem první části Procházka, jenž uplatnil důraz před brankovištěm. I v druhé třetině byli Severočeši lepší, ale ze vstřelené branky se hned na jejím počátku radovala Dukla, když puk těsně před kadaňským gólmanem tečoval do sítě Malec. Vedení na stranu hostů vrátil v 47. minutě Gajovský, který dorazil do sítě puk vyražený brankářem Novotným. Při power-play a přesilovce domácích pečetil vítězství Kadaně střelou z vlastní třetiny Jíra.

Souboj osmého Hradce s třináctým Berounem byl pikantní pro domácího Švagrovského, který v dresu soupeře strávil poslední tři sezony. Zápas dlouho nabízel jen hru plnou nepřesností. První gól padl až v závěru druhé třetiny a dostal do vedení Východočechy. Gólový půst tím byl definitivně ukončen, třetí část totiž přinesla přestřelku, v níž ale Medvědi stále ztráceli. Díky vydařenému závěru nakonec Hradečtí vyhráli jasným poměrem 5:2, dvě branky v dresu vítězů vstřelil Haluza.

Výsledky:

Třebíč - Benátky nad Jizerou 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 8. Šlahař, 20. Čuřík, 43. Dolníček - 8. Maďar, 10. Plodek, 23. Miškovský, 64. Jaroměřský. Rozhodčí: Humpolíček - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc Dlapa 10 min. (Třebíč). Využití: 1:1. Diváci: 1270.

Jihlava - Kadaň 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 23. Malec - 19. Procházka, 47. Gajovský, 60. Jíra. Rozhodčí: Čech - Klein, Lukš. Vyloučení: 2:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1107.

Ústí nad Labem - Šumperk 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Branky: 10. Čermák, 54. Poživil - 25. Staněk, 45. Plášek, 48. Červenka, 50. Holík. Rozhodčí: Doležal - Komárek, Krátký. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1505.

Mladá Boleslav - Most 7:3 (3:0, 1:1, 3:2)
9., 16., 54. a 58. Nouza, 16. Výborný, 27. Loskot, 43. Kafka - 22. a 50. Gengel, 49. Charousek. Rozhodčí: Hejduk - Gut, Rittich. Vyloučení: 8:7, navíc Chaloupka - Skvrocov oba 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:2. Diváci: 2040.

Písek - Havlíčkův Brod 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
3. Polodna, 37. Makovský - 28. Vondráček, 30. Morava, 43. Semorád z tr. střílení. Rozhodčí: Schmejkal - Zíka, Flegl. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 455.

Hradec Králové - Beroun 5:2 (0:0, 1:0, 4:2)
51. a 58. Haluza, 38. Tvrdík, 42. Vágner, 59. Budínský - 46. Stromko, 55. Doležal. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 760.

Olomouc - Litoměřice 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
9. Kolouch, 23. Diviš, 40. Selingr, 48. Kucharczyk, 51. Řípa, 60. Staněk - 5. Simon, 28. Antončík. Rozhodčí: Kubičík - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 4:9, navíc Kafan (Litomeřice) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 837.