Radost hokejistů Vrchlabí.

Radost hokejistů Vrchlabí. | foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Hokejisté nováčka Vrchlabí předstihli v čele první ligy Jihlavu

• 2
Hokejisté Vrchlabí vyhráli v dohrávce 14. kola první ligy doma nad Sokolovem 5:2 a posunuli se do čela tabulky o dva body před Jihlavu. Dukla, která má oproti nováčkovi ještě zápas k dobru, podlehla v duelu 9. kola doma Přerovu 2:4. Kladno v souboji o třetí pozici zdolalo na vlastním ledě v utkání 24. kola Porubu 3:2. Osmačtyřicetiletý majitel Rytířů Jaromír Jágr v sedmém utkání za sebou nebodoval.

Vrchlabí vyhrálo pošesté v řadě - z posledních jedenácti duelů si připsalo jedinou porážku. Proti Sokolovu uspělo díky povedené úvodní třetině, v které získalo mezi 4. a 18. minutou vedení 3:0. Skóre otevřel obránce Ján Niko, potom se prosadili v přesilových hrách Tomáš Nouza a Ondřej Machala.

Ve druhém dějství vrátili Baník do hry Vojtěch Kropáček a Tomáš Rohan, který využil početní výhodu. V 58. minutě ale pečetil výhru nováčka Martin Heřman. Sokolov po sérii pěti vítězství už počtvrté v řadě nebodoval.

Jihlava neuspěla po čtyřech výhrách v řadě, Přerov naopak natáhl svou sérii na čtyři vítězství. Zubry dostal do vedení v 18. minutě obránce Josef Hrabal a v čase 23:19 zvýšil v přesilové hře Radek Číp. Po 39 sekundách třetí třetiny zkorigoval stav také v početní výhodě Josef Skořepa.

Ve 44. minutě v další přesilovce vrátil Přerovu dvoubrankový náskok Roman Pšurný a naději Jihlavě ještě vykřesal tři minuty před koncem Matěj Pekr. Pojistku hostů zařídil 51 sekund před koncem při power play do prázdné branky Jan Štefka.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL Jágr má na kontě z osmi utkání jedinou asistenci z prvního vystoupení v sezoně proti Jihlavě (7:5) z 16. prosince a v roce 2021 na bod čeká. Kladno s ním v sestavě ale bodovalo ve všech utkáních a sedm z nich vyhrálo.

Bezbrankový stav prolomil ve 23. minutě Tomáš Guman, ale hned za šest vteřin domácí o vedení přišli po brance Adama Rašky. V čase 33:11 vrátil Rytířům vedení Tomáš Pitule a ve 38. minutě v přesilovce pěti proti třem vyrovnal Petr Stloukal. Na gól Rostislava Marosze z 54. minuty už Ostravané nenašli odpověď.

Kladno ještě nastoupilo bez své nové posily, amerického obránce Luca Snuggeruda, který má za sebou působení v AHL. V Evropě hrál za norský Stavanger a rakouský Innsbruck.

Už sedmou výhru za sebou vybojovala Třebíč, která zvítězila na ledě předposledního nováčka Šumperku vysoko 8:2 a posunula se na páté místo. Gólem a dvěma asistencemi k tomu přispěl Michal Vodný. Draci prohráli pošesté za sebou.

Třetí vítězství za sebou oslavil Vsetín, který zdolal pražskou Slavii 3:2. Valaši dvakrát dotáhli ztrátu a ve 47. minutě rozhodl v přesilové hře Jan Bartko. Staronový kouč Slavie Miloš Říha mladší si připsal ve druhém utkání první prohru, jeho tým nenavázal na pondělní domácí vítězství nad Havířovem 4:2.

Ústí nad Labem zdolalo Benátky nad Jizerou 5:4 v prodloužení. Doma Slovan poosmé za sebou bodoval a posedmé z toho vyhrál. Rozhodl o tom v čase 64:15 v přesilové hře Dominik Sklenář. Jedním gólem pomohl k úspěchu i sedmnáctiletý David Moravec, který nově vypomáhá Ústí z extraligové Mladé Boleslavi. Benátky prohrály osmý z posledních deseti duelů.

Prostějov zvítězil na ledě poslední Kadaně 9:2 a připsal si čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů. Dvěma góly a jednou asistencí k tomu přispěl Petr Mrázek, gól a dvě přihrávky zaznamenali David Bartoš, Tomáš Jandusem a tři asistence si připsal František Hrdinka.

Popáté za sebou nebodoval Frýdek-Místek, který prohrál v Litoměřicích 1:4. Za domácí dvakrát skórovali Marek Berka a Martin Procházka.

8. kolo

VHK ROBE Vsetín - HC Slavia Praha 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky: 20:41 L. Bednář (Bartko, Pechanec), 37:48 Pechanec (Š. Jenáček, Gorčík), 46:56 Bartko (R. Vlach, Pechanec) - 06:16 Šmerha (Kafka), 35:15 J. Novák (Jaroslav Bednář, Pšenička). Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Otáhal, Hranoš.

VHK ROBE Vsetín Gába (Málek) – Š. Jenáček, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), J. Jenáček – L. Bednář, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Půček, Kucharczyk (A), Gajarský.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – Jeřábek, J. Novák (C), Barák, Buchta, Sedlák, Veber, T. Duda – Kafka, Vampola, Šmerha – Všetečka, Pšenička, Jaroslav Bednář – M. Ondráček, Vlček, Kružík – Tomica, Šteiner, J. Doležal (A).

9. kolo

HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 40:39 Skořepa (Pekr, Čachotský), 56:57 Pekr (Čachotský) - 17:41 Hrabal (Štefka, Macuh), 23:19 Číp (Zbořil, Hejcman), 43:50 Pšurný (R. Černý, Hrabal), 59:09 Štefka (Macuh, R. Černý). Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Jan Jaroš – Milan Jindra, Stanislav Hnát.

HC Dukla Jihlava Fučík (Jan Brož) – Dundáček, D. Kolář (A), T. Černý, Strejček, Bilčík, A. Dvořák, Eliáš – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – Jiránek, Fronk, Illéš – T. Harkabus, M. Zadražil, Pekr – Vítězslav Brož, Lichanec, Chlubna.

HC ZUBR Přerov Holík (Postava) – Hrabal, R. Černý, Zbořil (A), Forman, Mlčák, Dluhoš – T. Doležal (C), Pšurný (A), Dostálek – Süss, Hejcman, Číp – Štefka, Macuh, Ryšavý – Matěj Svoboda, Indrák, Goiš – Dobša.

14. kolo

HC Stadion Vrchlabí - HC Baník Sokolov 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)

Branky: 03:29 Niko (Heřman, Nouza), 09:20 Nouza (Heřman), 17:04 Machala (Machač), 57:08 Heřman (Linhart, Pochobradský), 58:22 Chalupa - 22:20 Kropáček (T. Rohan, Houdek), 39:27 T. Rohan (Kverka, Vracovský). Rozhodčí: Čáp, Pilný – Štofa, Beneš.

HC Stadion Vrchlabí Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Hrádek, J. Moník – Heřman, Pochobradský, Nouza (A) – Machala, Chrtek, Machač – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Chalupa, Herčík.

HC Baník Sokolov Neužil (Cichoň) – J. Pohl, Poizl, Klejna, Houdek, Přindiš (A), A. Rulík, Benda – Vracovský, Kverka (A), Rymon – Šik, Vildumetz, M. Kadlec – Švec, T. Rohan (C), Kropáček – Prymula, Hašek, Jiskra.

HC Stadion Litoměřice - HC Frýdek-Místek 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 01:42 Berka, 19:30 Procházka (Jánský, Marcel), 32:49 Berka (Moravec, Pajer), 59:24 Procházka (M. Beran, J. Holý) - 38:42 Šepelev (Husák, Stuchlík). Rozhodčí: Souček, Šindel – Maštalíř, Coubal..

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (A. Beran) – Marcel, Baláž, Kremláček, J. Holý, Jebavý (C), Černohorský, Háva – M. Beran, Miškář, T. Svoboda – Procházka, Válek, Jánský – L. Stehlík, Urban, Konečný – Berka, Moravec, Pajer.

HC Frýdek-Místek Kacetl (Suchánek) – Z. Malík, Haman, Husák, Šepelev, Repe, Hrachovský, J. Michálek – Klimša (A), Mikulík (C), Šedivý – Martynek (A), Peterek, D. Kindl – Tomi, Przybyla, Kaukič – Flok, Stuchlík, Ramik.

24. kolo

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 5:4P (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)

Branky: 11:31 Trávníček (Klikorka, Vrdlovec), 22:14 Severa (Trávníček, Š. Havránek), 47:00 Moravec (Vrdlovec, Severa), 59:46 Tůma (Severa, Matějček), 64:15 D. Sklenář (Severa, Klikorka) - 25:04 Gajda (D. Špaček, Kunst), 35:54 Čederle (Kunst, A. Dlouhý), 39:59 D. Špaček (Rychlovský), 44:40 Gajda (Jansa, Wiencek). Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Kokrment, Juránek.

HC Slovan Ústí nad Labem Šatný (Hamalčík) – Vladimír Brož, Klikorka, J. Drtina (A), Š. Havránek, M. Voženílek, Moravec, Jasečko – Tůma (A), Matějček, D. Sklenář – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – Protasenja, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Costa, Furch.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Král) – Šedivý, Kunst, Böhm, Štibingr, Kovář, Aubrecht (A), Cibulka – D. Špaček (C), Průžek, Rychlovský – Jiruš, Čederle, A. Dlouhý (A) – Wiencek, Jansa, Gajda – Vomáčka, Šafařovský, Hujer.

SK Trhači Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov 2:9 (1:3, 1:4, 0:2)

Branky: 16:51 Houška (Koblížek, J. Svoboda), 36:13 Z. Zabloudil (Chlouba, Trefný) - 07:46 T. Kaut (Vachutka, Hrdinka), 11:18 Bartoš (Mrázek, Gago), 19:49 T. Jandus, 24:47 Mrázek, 31:50 Hrníčko (Drtil, Bartoš), 34:47 Mrázek (Gago, Piegl), 38:43 M. Novák (T. Jandus, Piegl), 53:52 Chlán (Žálčík, Hrníčko), 55:26 Ouřada (Žálčík, Hrníčko). Rozhodčí: Grech, Hucl – Sedláček, Kreuzer. Diváci: bez diváků.

SK Trhači Kadaň Hamrla (41. R. Běhula) – Kottek, Trefný, Havlín, Seemann, Delmarche, T. Běhula, Naar – Z. Zabloudil, Chlouba, M. Zabloudil – Koblížek, J. Svoboda, Houška – Homer, Matyáš Svoboda, Kupčo – Kulich, Adámek, Koblížek.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha – Hefka, Hrdinka, Drtil, P. Krejčí, Piegl, Pěnčík – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, Chlán, Hrníčko – M. Novák, T. Kaut, Vachutka – Ouřada, Motloch, T. Jandus.

DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč 2:8 (0:4, 1:3, 1:1)

Branky: 24:35 Moučka (Ševčík, Tadeáš Král), 49:03 P. Kratochvíl (Milfait, Jaroš) - 12:00 Malý (Křehlík, Stehlík), 13:40 Vodný, 16:12 Krliš (Vodný), 19:26 Kowalczyk (Hrubec), 23:25 Šťovíček (L. Chalupa, Ferda), 26:30 Nedbal (Vodný), 38:55 Hrubec (Michálek), 57:34 Bittner (Psota, Šťovíček). Rozhodčí: Skopal, Dědek – Zedník, Kráľ.

DRACI PARS ŠUMPERK Peksa (27. Altrichter) – L. Rutar, Ševčík, Kabelka, Machů, Záruba, Dosek – Moučka, Tadeáš Král, Baláž (A) – Jaroš (A), Spratek, Krejčiřík – J. Kučera, Milfait (C), P. Kratochvíl – Danielčák, Scheuter, Horký – Blaško.

SK Horácká Slavia Třebíč Mičán (Jekel) – Kowalczyk, Stehlík, Zukal, Nedbal, Tejnor, Vodička, L. Chalupa – Šťovíček, Bittner (A), Psota – Vodný (A), Nedvídek (C), Krliš – Hrubec, Michálek, Ferda – Křehlík, Malý, Oščádal.

Rytíři Kladno - HC RT TORAX Poruba 2011 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Branky: 22:03 Guman (Račuk, Marosz), 33:11 Pitule (Frye), 53:34 Marosz (Guman) - 22:09 Raška I (Sikora), 37:19 Stloukal (T. Jáchym, Korkiakoski). Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Podrazil, Dědek.

Rytíři Kladno Košarišťan – Frye, Mikliš, V. Sorokin, S. Zacharčuk, Kehar (A), Suchánek, Zelingr – Melka, Plekanec (C), Jágr – Guman, Marosz, Račuk (A) – Kubík, Machač, Bílek – Hajný, Pitule, Hlava.

HC RT TORAX Poruba 2011 Foltán – T. Voráček, Urbanec, Teper, Slavík, Szathmáry, Kozák (A), Žovinec – Špaček, Toman, Kanko – Raška I, Hudeček, Sikora (C) – Korkiakoski, T. Jáchym, Stloukal – Pořízek, Klíma, Endál (A).