Hokejisté Českých Budějovic slaví gól proti Slavii.

Hokejisté Českých Budějovic slaví gól proti Slavii. | foto: Marek Podhora, MAFRA

Kladno porazilo Jihlavu, České Budějovice postupují do baráže

• 34
Hokejisté Českých Budějovic si zahrají baráž o extraligu, na domácím ledě si poradili s pražskou Slavii 4:1 a stejným poměrem na zápasy také získali semifinálovou sérii. Z postupu se mohla radovat také Jihlava, s Kladnem však ve druhém z prvoligových semifinále prohrála 1:2.

České Budějovice míří do baráže, Slavii nepomohla ani změna v brankovišti, Dominika Frodla nahradil pro pátý zápas Patrik Polívka. Kladno ještě oživilo své naděje na postup do čtyřčlenné bitvy o extraligu, o snížení v sérii proti Dukle na 2:3 na zápasy rozhodl veterán Petr Tenkrát.

České Budějovice - Slavia 4:1

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži

České Budějovice žijí hokejem, což podtrhla impozantní návštěva na pátém semifinále. Vyprodaná hala, kam se prý vměstnali i fanoušci nad oficiální kapacitu Budvar areny, sledovala kvalitní zápas. Domácí se rychle ujali vedení, popáté v sérii se jim podařilo dát první gól. Zaplněné tribuny rozjásal pohotovou dorážku při přesilové hře Rok Pajič. V čase 9:22 překonal Patrika Polívku.

Skóre se znovu měnilo až v polovině základní hrací doby. 31. minuta přinesla branky domácího Jakuba Babky a slavisty Václava Jankovského. Nejprve Babka dorazil za bezmocného Polívku Muchovu ránu, poté Jankovský z mezikruží pokořil českobudějovického brankáře Petra Kváču. 2:1 pro Motor. Hosté se nadechli k snaze o vyrovnání, slavistický odpor byl zlomen až ve třetí třetině.

Hokejisté Českých Budějovic v šanci v utkání proti Slavii.
Miloslav Čermák z Českých Budějovic v utkání proti Slavii.
Fanoušci hokejistů Českých Budějovic oslavují.
Radost hokejistů Českých Budějovic.

Nejprve skóroval Vladimír Škoda, když osamocen před Polívkou poslal puk do horní části branky Pražanů, definitivní pojistku pak přinesla 59. minuta. Při hře bez brankáře v podání hostí se prosadil Miloslav Čermák a ztvrdil českobudějovický postup do baráže. Závěr zápasu ještě okořenila bitka mezi Martinem Mazancem a Martinem Bačou.

Branky: 10. Pajič, 31. Babka, 43. Škoda, 59. M. Čermák - 31. Jankovský. Rozhodčí: Wagner, Würtherle - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:3, navíc Mazanec - Bača oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 6 421. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0. Konečný stav série: 4:1.

České Budějovice: Kváča (Gába) - Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Mazanec - Chovan, Pajič, Čermák (A) – Dostálek, Vlček, Heřman - Hřebejk, Vak (A), Rob - Šulek, Škoda, Babka.

Slavia Praha: Polívka (Frodl) - J. Novák (C), Pohl, Knot, Kolařík (A), Růžička, Holý, Bača - Beránek, Šafránek (A), Jankovský - Rys, Šagát, Kadlec - Šmerha, Kubica, Krliš - Půhoný, Andrlík, Müller.

Jihlava - Kladno 1:2

Jihlavský útok na postup do baráže odstartoval brzký gól Patrika Danišovského. Jenže kladenští hokejisté nesložili zbraně, okamžitě usilovali o vyrovnání, v obrovské šanci vychytal domácí gólman Miroslav Svoboda Ladislava Zikmunda. Ten nechápavě kroutil hlavou, jak jeho střela mohla skončit v lapačce brankáře Dukly.

Na 1:1 tak upravil skóre až David Tůma, v čase 9:34 skóroval v početní převaze náramnou tečí těsně před Svobodou. Hru rozbíjela častá vyloučení a na tom se nezměnilo nic ani ve druhé třetině. Nedisciplinovanosti Dukly dokázalo Kladno využít ve 32. minutě, dvojnásobnou přesilovku využil Petr Tenkrát tečí střely Jiřího Drtiny.

Rytíři ve třetí třetině pozorně bránili, domácí přesto měli několik dobrých příležitostí, kdy mohli vyrovnat. V 59. minutě tu nejnadějnější zmařil kladenský gólman Lukáš Cikánek, když perfektně zasáhl před Filipem Semanem.

Branky: 3. Danišovský - 10. D. Tůma, 33. Tenkrát. Rozhodčí: Bejček, Kopeček - Maštalíř, T. Svoboda. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. Diváci: 5 075. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0. Stav série: 3:2.

Jihlava: M. Svoboda (Škarek) - Kajínek, J. Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Půža, Kaláb - F. Seman (A), J. Skořepa, Jiránek - Jergl, Hubáček, Důras (A) - Zeman, Anděl, Čachotský (C) - Danišovský, Diviš, Březina.

Kladno: Cikánek (Hanuljak) - P. Hořava (A), J. Drtina, D. Růžička, Repe, Kehar, Ptáček (A) - D. Tůma, Burger (C), J. Kloz - Redlich, R. Přikryl, J. Strnad - Pekr, Machač, Tenkrát - Cetkovský, Zikmund, Gratton - Kubík.