Reportáž skončila 13. 5. 2007 20:27

FINSKO - KANADA

Finále mistrovství světa 2007

4:11
Nash se prodral před branku, přenechal kotouč u levé tyčky Phaneufovi, jenž zblízka neuspěl. Puk u tyčky nepropasíroval.
3:30
Velká šance Finska: po přihrávce zpoza branky střílel bez přípravy obránce Berg a rozhozený gólman Ward měl co dělat.
3:03
Aktivnější Kanaďané se nemůžou probít přes úpornou defenzivu Finska.
2:02
Hra je zatím stále opatrná. První zákrok si připsal kanadský brankář Ward.
1:01
V úvodu se zatím nikdo nedostal k přímému zakončení. Commodorova střela od modré se neujala.
0:01
Začalo finále.
V podvečerním semifinále pak Kanaďané zdolali Švédsko. O vítězství rozhodli v první třetině, v níž soupeři nasázeli tři góly. Nakonec zvítězili 4:1 - podrobnosti. Hokejisté Kanady se budou bít o 24. titul mistrů světa, čímž se mohou stát historicky nejúspěšnějším národem.
Finové si zahrají ve finále poprvé od roku 2001, kdy podlehli v Německu českým hokejistům. Pokusí se navázat na dosud jediný titul, který získali v roce 1995.
První finalistou se v sobotu odpoledne stali hokejisté Finska, kteří v semifinále porazili domácí Rusko! Rozhodl o tom Koivu v prodloužení. V čase 65:40 se nenechal před brankou odstrčit a v pádu zasunul kotouč za bezmocného Jeremenka - podrobnosti