Jakub Navrátil (uprostřed) z Olomouce se raduje z gólu.

Jakub Navrátil (uprostřed) z Olomouce se raduje z gólu. | foto: ČTK

Zlínu nevyšel start, vyhrál aspoň bitku v závěru duelu s Olomoucí

• 1
Patnáct vteřin před koncem je dostal do varu obránce Jakub Ferenc, který v pěstním souboji seřezal olomouckého beka Davida Škůrka. Více radosti si však fanoušci hokejistů PSG Zlín v úvodním extraligovém zápase sezony neužili. Všechny body z moravského derby shrábla hostující Olomouc.

„Pro nás nešťastný začátek a krutý výsledek. Je to první zápas, doufejme, že příští budou lepší,“ prohodil trenér Beranů Robert Svoboda po porážce 1:4.

Před poloprázdným hledištěm, kam zpřísněná protiepidemická opatření pustila jen 2 300 zlínských příznivců, se dostali rychleji do tempa hosté, kterým stačilo patnáct minut, aby třemi góly víceméně rozhodli o osudu moravského derby.

„I tak to bylo celou dobu hratelné. Pořád jsme měli tlak a šance,“ soudil jediný úspěšný zlínský střelec Pavel Sedláček.

Jenže Konráda v olomoucké brance překonal až ve 46. minutě, kdy ho nachytal ránou z úhlu.

„Neměli jsme ani štěstí, neodrážely se k nám puky,“ poznamenal Sedláček. Olomouc domácí přestřílela 40:36 a v zakončení byla zručnější. Zlínský gólman Kašík přišel o čisté konto už po 157 vteřinách nové sezony, za další tři minuty už domácí prohrávali 0:2.

„Rychlé góly s námi zamávaly, třetí nás hodně srazil,“ přiznal Svoboda, jehož celek převzal iniciativu od druhého dějství.

„Povzbuzovali jsme se, že to můžeme změnit. Nemyslím si, že soupeř byl lepší. Herně nemáme týmu co vytknout, snažil se a bojoval. Spousta šancí skončila na hostujícím gólmanovi. Nepomohli jsme si přesilovkami,“ shrnul Svoboda.

Čtyři minuty před konce kynula Beranům velká šance vstřelit kontaktní gól v početní výhodě, jenže vyloučení Sedláčka jim ji definitivně vzalo.

Oboustranně podrážděný závěr vygradoval v rohovnickou vložku, po níž fanoušci Zlína dlouho vyvolávali jméno obránce Jakuba Fernence. Podpora z hlediště však Beranům chyběla.

„Je poznat, že je tady málo diváků. Snad budou zimáky co nejdříve plné,“ přál si Sedláček, který se v neděli představí se svými spoluhráči na ledě pražské Sparty.