Zlín porazil v poháru Vítkovice

• 2
Praha - Zlínští hokejisté porazili v Tipsport Cupu vedoucí celek skupiny D Vítkovice 6:3. O svém úspěchu rozhodl Zlín čtyřmi brankami ve druhé třetině. Ve skupině A vyhrál Litvínov nad Kladnem těsně 3:2 a v poháru si připsal už třetí vítězství.

Zlín - Vítkovice 6:3 (0:1, 4:1, 2:1)

Vítkovice začaly aktivněji a v 11. minutě po Šimíčkově přihrávce překonal Polášek střelou od modré čáry brankáře Čecha.

Zlín se střelecky probral ve druhé třetiny, kdy nejdříve vyrovnal Roman Pšurný. Po půlhodině hry prožil
krušné okamžiky vítkovický brankář Prusek, který v rozmezí 123 sekund třikrát kapituloval po střelách Balaštíka, Rachůnka a Brunce.

Zápas dostal jednoznačný charakter a Vítkovice už dokázaly jen snížit.

Branky: 25. a 46. R. Pšurný, 31. a 47. Balaštík, 32. Rachůnek, 33. Brunec - 11. Polášek, 39. Klimek, 47. Šimíček. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1246.

Litvínov -  Kladno 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Hokejisté Litvínova porazili ve svém pátém vystoupení v Tipsport Cupu na svém ledě Kladno 3:2 a dotáhli se bodově na vedoucí celek skupiny A Karlovy Vary. Severočeši však mají stejně jako jejich dnešní soupeř odehráno o jeden zápas více. Hlavním favoritem na postup do semifinále jsou tak i nadále hráči Energie.

Chemopetrol se dnes ujal vedení ve 13. minutě, kdy překonal kladenského brankáře Lva útočník Bahenský. Ve druhé třetině přidal další gól Maxa, ale hosté zásluhou Bělohlava v přesilovce snížili. Dvoubrankové vedení vrátil Litvínovu Bednařík, který využil přihrávku nové akvizice Komy. Kladno, které poprvé hrálo pod oficiálním názvem HC Geus Okna, již dokázalo pouze snížit.

Na soupisce domácích se už objevil brankář Radek Fiala, kterého si Litvínov stáhl z hostování v prvoligovém Brně. Staronová posila Franěk je momentálně zraněný a nestihne začátek extraligy.

Branky: 13. Bahenský, 34. Maxa, 44. Bednařík - 38. Bělohlav, 48. Horna. Rozhodčí: Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7, navíc Skuhrovec (Litvínov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 710.