ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: ČTK

Už s ruskou posilou hokejisté Zlína zápas v Boleslavi prospali

Po reprezentační přestávce doma přetlačili Olomouc, pak senzačně přemohli v prodloužení třineckého suveréna extraligy. V Mladé Boleslavi se však hokejisté PSG Zlín vrátili k nešvarům, které je provázejí po většinu sezony a které je odsoudily do role hlavního kandidáta sestupu. Porážka 1:3 byla pro Berany ještě přijatelná.

„Skoro celý zápas jsme prospali a posledních pět minut se snažíme honit výsledek,“ shrnul útočník Adam Zbořil, který ve Zlíně hostuje z Mladé Boleslavi a oba duely proti svému bývalému klubu prohrál.

Dvě vítězství po sobě zažehla naději na záchranu, nedělní výkon však byl krokem zpět. „Nevím, jestli jsme si mysleli, že to půjde samo. Narazili jsme na těžký oříšek,“ uvedl Zbořil. Mladá Boleslav se přitom před vzájemným utkáním trápila, prohrála tři ze čtyř zápasů. „Mohli jsme toho využít, ale nevyužili.“

Berani od začátku za nabuzeným soupeřem vláli. Boleslav je v úvodní třetině přestřílela 21:6, ve druhé se hosté zmohli jen na pět pokusů mezi tyče.

Zlín držel dlouho v kontaktu výborný Kašík, když ale v závěru prostřední části inkasoval na konci dlouhého oslabení potřetí, bylo hotovo. „Nemůžeme odehrát ve druhé třetině deset minut v oslabení. To je v Boleslavi smrtelné,“ pravil Zbořil.

Nová zlínská akvizice, ruský útočník Vladimir Michasjonok, tak začal svoje extraligové angažmá porážkou. Už zítra se Berani pokusí o reparát v domácím zápase proti Plzni. „Musíme nastoupit mnohem lépe,“ ví nejen Zbořil.