Martin Novotný ze Zlína (vlevo) si kryje puk před Lukášem Válkem z Litvínova. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Všechno si sedlo přesně na lopatu, pochvaloval si souhru zlínský Šlahař

• 0
Na hořkou domácí porážku od Třince odpověděli tím nejlepším možným způsobem. Zlínští hokejisté smetli Litvínov na jeho ledě 6:2 a potvrdili svou pozici v elitní desítce. Před jedenáctou Olomoucí mají z osmé příčky k dobru už sedm bodů.

„Jsme pokorní a díváme se pod sebe, ale taky máme nějaký cíl. Chceme hrát play off a chceme se dostat do šestky,“ poznamenal útočník Zlína Jakub Šlahař po sedmé výhře z posledních devíti zápasů. Díky ní ztrácí tým na šestý Třinec sedm bodů a na sedmé Karlovy Vary jenom tři.

Výhru na severu Čech režíroval zejména Honejskův útok, který zařídil čtyři branky. Jeho členové dohromady nasbírali osm kanadských bodů. Centr zaznamenal do statistik dva body a už se posunul do nejlepší desítky celé soutěže. Křídla Šlahař s Okálem si připsala dokonce po třech bodech.

„Hezky se na ta čísla dívá,“ pousmál se Zdeněk Okál, dvakrát skóroval. „Se Šlahym a Tondou si snažíme dávat dobré puky. Doufám, že to tak půjde dál.“

O zbylé góly se postarala třetí formace, dvoubodový zápas odehrálo duo Claireaux, Dufek. „Všechny čtyři lajny jsou vyrovnané, všichni táhneme za jeden provaz. Jeden hráč zaskočí za druhého,“ popsal Šlahař hlavní výhodu mužstva.

Tým PSG Berani Zlín rozhodl o hladké výhře ve druhé třetině. V rozmezí osmi minut a 46 vteřin skóroval čtyřikrát! V přesilovkách se prosadili Ferenc s Okálem, v rovnovážném stavu Dufek a Claireaux. První tři góly přitom padly po nádherných kombinacích do prázdné branky.

Zlínští Zdeněk Okál a Jakub Šlahař slaví gól v síti Litvínova.
Zmatek ve zlínském brankovišti v utkání Bernů proti Litvínovu.

„Všechno si sedlo přesně na lopatu,“ pochvaloval si spolupráci v početní výhodě Šlahař. „Přesilovky byly opravdu výborně sehrané,“ dodal trenér Zlína Robert Svoboda.

Hosté udeřili poté, co přestáli domácí tlak v úvodní třetině. Litvínov, který včera padl popáté za sebou, v ní marně hledal recept na spolehlivého brankáře Kašíka. Střelecká převaha 12:3 ani dvě přesilovky mu nebyly nic platné.

„Snažíme se lehat do střel a co nejvíc jich pokrýt, aby Kaša neměl tolik starostí,“ popsal Okál recept na úspěšná oslabení. „A když projde nahrávka, snažíme se všímat si hráčů kolem branky.“

Dvě korekce výsledku v poslední třetině už nemohly zasloužený zlínský triumf ohrozit. Tým se tak může soustředit na následující víkend, během něhož sehraje dvě utkání ve dvou dnech. V sobotu přivítá Spartu, o den později nastoupí na ledě Hradce Králové, který má stejný počet bodů jako Berani.

Souboji se Spartou přitom bude předcházet slavnostní chvíle. Ke stropu Zimního stadionu Luďka Čajky vystoupá dres nejproduktivnějšího hráče v dějinách extraligy Petra Lešky.