Zlínský útočník Roman Vlach v akci - archivní fotografie

Zlínský útočník Roman Vlach v akci - archivní fotografie | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlínští hokejisté začali turnaj Rona Cup v Trenčíně vítězně

• 0
Úspěšný vstup do turnaje Rona Cup ve slovenském Trenčíně mají za sebou zlínští hokejisté. Loňští mistři porazili Skalici 2:0, o branky se postarali junioři Matula a Hladiš. „Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem, ale řadu šancí jsme nevyužili,“ upozornil trenér PSG Zlín Rostislav Vlach.

Zlín nasadil poměrně silnou sestavu s kapitánem Čajánkem, poprvé hrál také navrátilec z Brna Žižka. „Snažili jsme se sestavit tým tak, aby mladí nastoupili se zkušenými,“ vysvětlil Vlach.

„Je tady hodně zkušených hráčů, hraje se s nimi fantasticky,“ ocenil koučův nápad střelec vítězného gólu Dominik Matula, který skóroval ve 37. minutě. „Pomáhají nám svými radami. Když se jich budeme držet, budeme se jen zlepšovat.“

Zlín - Skalica 2:0

Branky a nahrávky: 37. Matula (Sedláček, Urbanec), 50. Hladiš (Kubiš). Rozhodčí: Novák - Valo, Hatala. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.

Sestava Zlína: Horčička - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Tesařík, Urbanec, Valenta, Řezníček - Balaštík, Holík, Kohler - Ondráček, Čajánek, P. Sedláček - Matula, Roman Vlach, Veselý - Okál, Hladiš, Kubiš.

Do hry zasáhl i útočník Zdeněk Okál, který během letní přípravy podstoupil operaci ramene. Už je fit, všechny souboje zvládl v pohodě.

„Nic ho neomezuje, proto hrál,“ objasnil Vlach, který na turnaji vyzkouší i dalšího útočníka, jenž byl na operaci. Filip Čech vyléčil zraněné koleno, které si zranil v posledním finálovém utkání play-off s Kometou Brno.

Další utkání na turnaji sehraje zlínský výběr v pátek ve 13 hodin s Nitrou, v sobotu v 19 hodin ho uzavře s domácím Trenčínem.

„Sestavu zase změníme, šanci dostanou jiní hráči,“ naznačil Vlach, který poprvé v letní přípravě nasadí centra Lešku.