ŠŤASTNÝ STŘELEC. Petr Leška ze Zlína slaví gól.

ŠŤASTNÝ STŘELEC. Petr Leška ze Zlína slaví gól. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Zlínské naděje povyrostly. Leška a jeho muži se střelecky probudili

• 2
Ve vítězné čtvrtfinálové sérii s Vítkovicemi dal elitní útok hokejistů PSG Zlín jen tři branky. Úvodní semifinále proti Třinci však Leška a spol. ovládli a podepsali se pod všechny tři branky domácích, kteří Třinec porazili 3:1.

"Tohle je play-off a rozhoduje týmový výkon," podotkl Leška. "Ve čtvrtfinále se nám moc nedařilo, tak jsme se snažili pomoci aspoň dřinou. Teď se k nám otočilo i štěstí."

Nejvíce ho měl Bedřich Köhler při úvodním zlínském gólu. Při přesilovce se k němu odrazil od zadního mantinelu puk, který ideálně netrefil, jenže pod padajícím Hamrlíkem se došoural za brankovou čáru.

Druhý gól byl o šikovnosti Lešky. Ve 29. minutě předvedl za třineckou brankou svoji klasickou otočku a od levé tyče zasunul kotouč za rozhozeného gólmana Hamerlíka. "Všiml jsem si, že stojí špatně, tak jsem to zkusil. Měl jsem i štěstí, že se puk od něho odrazil," povídal Leška.

"Bylo to nedorozumění mezi mnou a brankářem," přiznal obránce hostů Ctirad Ovčačík, který nepohlídal Leškův výpad. "Ani mě nenapadlo, že je to on."

Pro vítězství Zlína to byl jeden ze dvou zásadních okamžiků. Třinec dokázal Klimentou v poslední minutě 1. třetiny vyrovnat a na začátku druhé domácí přehrával. "Hůře jsme bruslili, nebylo to ono," věděl Leška.

Zlín však měl opět vynikajícího brankáře Sedláčka, který sice po 139. minutách v play-off inkasoval, domácí ale dvakrát výrazně podržel. Při vedení 1:0 chytil Květoňovi trestné střílení a za stavu 2:1 obrovskou šanci Varadi. "Asi to byl klíčový zákrok," usmíval se Jakub Sedláček.

Pojistku na vítězství Zlína pak přidal veterán Hamrlík přesnou ranou od modré.