Zlínský Jakub Herman před budějovickým brankářem Markem Čiliakem

Zlínský Jakub Herman před budějovickým brankářem Markem Čiliakem | foto: ČTK

Zlín stál body opět strašidelný začátek. Nezasloužili jsme si vyhrát, ví trenér

• 3
Po třech dnech si vyměnili pořadatelství, prohodili barvy dresů a také výsledek vzájemného zápasu. Po úterním vítězství 4:1 v Českých Budějovicích nechali hokejisté PSG Zlín doma extraligovému nováčkovi všechny tři body.

„Nezasloužili jsme si vyhrát,“ uznal zlínský trenér Martin Hamrlík po těsné porážce 2:3, která vrátila Berany zpátky tvrdě na led.

Zápas ztratili stejně jako před pěti dny v Brně – hned v jeho nástupu.

„Příšerný, strašidelný, hororový. Myslel jsem si, že my jsme seděli v autobuse, a ne Budějovice. Tam se celý zápas rozhodl a nestalo se nám to poprvé,“ běsnil Hamrlík.

Už ve třetí minutě nabral jeho tým manko dvou branek. Huf, který vychytal vítězství na jihu Čech, si přitom ani pořádně nesáhl na puk. O změně v brankovišti ale Hamrlík ani na chvilku neuvažoval.

„Tím bych mu jenom podřezal větev. Ani za jeden gól nemohl. Pak měl výborné zákroky, kterými nám dal šanci bojovat o výsledek až do konce,“ zastal se mladého brankáře.

Minisouboj dvou bývalých kolegů s Markem Čiliakem, který loni na podzim Zlínu vypomáhal, však prohrál. „V kontaktu jsme pořád. Nějaké hecování proběhlo. Tušil jsem, že bude chytat,“ očekával Huf rošádu v budějovické kleci.

Slovenský gólman neměl dlouho proti svým spoluhráčům žádnou práci. První zákrok si zapsal až v 10. minutě, rychleji mu začaly naskakovat od poloviny utkání.

„Zapnuli jsme pozdě,“ věděl Hamrlík. Čiliaka překonal poprvé Herman v přesilovce ve 47. minutě, kontaktní gól přidal v čase 58:18 Sedláček při power play.

Antonín Honejsek, jenž úterní vítězství na jihu Čech režíroval třemi asistencemi, se do historie pátečního utkání zapsal jen třemi tresty.

„Je podrážděný. Jeho lajně nejdou přesilovky. Zbytečné fauly jsou odrazem frustrace,“ vysvětloval Hamrlík nedisciplinovanost vůdce elitního útoku Beranů.

Po desetidenní karanténě se k němu před nedělním domácím zápasem proti Karlovým Varům vrátí hlavní trenér Robert Svoboda.