Vítkovice - Zlín, lehká strkanice před domácí brankou. Hostující Jaroslav Balaštik (vlevo) s Angelem Krstevem. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Vítkovice se v hokejové extralize dále propadají

• 1
Tolik chtěli zlomit mizérii. Naposledy vítkovičtí hokejisté doma vyhráli 4. ledna a od té doby v šesti zápasech získali pouze čtyři body. Jenže ve včerejší dohrávce 43. kola extraligy znovu vyhořeli. Se Zlínem doma prohráli 4:6. Tým, který byl po polovině základní části v čele tabulky, je tak nyní sedm kol před začátkem vyřazovacích bojů osmý s jednobodovým náskokem na desátý Třinec.

Včera sice začali ostravští hokejisté aktivně, ale v úvodu se jim nevedlo v koncovce. Auž tradičně promarnili i přesilovku. Zato hostům stačila jedna šance a v 6. minutě vedli 1:0. A když Zlín narozdíl od domácích využil v 11. minutě svou první početní výhodu, Vítkovičtí stejně jako v předchozích utkáních začali hrát nervózně. "Je to jako začarovaný kruh," líčil vítkovický útočník Viktor Ujčík.

"Vzadu uděláme jednu chybu a šup, hned inkasujeme. Pak Zlín využije první přesilovku a na nás jako by někdo položil panel. A bruslete s tím."

Domácí se jako by uklidnili až na začátku druhé části a stejně jako v úvodu utkání se natlačili před soupeřovu branku. A v polovině druhé třetiny konečně zásluhou Marka Kvapila překonali zlínského brankáře Jakuba Sedláčka.

Jenže pak Vítkovice v rozmezí 23 vteřin dvakrát inkasovaly. Nejprve Marka Pince překonal zblízka Stanislav Balán a vzápětí Jakuba Štěpánka, který Pince nahradil, prostřelil Petr Mokrejš. "Jako by se nám někdo tam nahoře vysmíval," řekl Ujčík. "To ne. Tentokrát jsme hořeli my vzadu. Tedy já," přiznal vítkovický obránce Angel Krstev.

Jeho slova potvrdil kouč Vítkovic Alois Hadamczik. "Je v reprezentační nominaci a zřejmě myslel na bůh ví co. Byl u čtyř gólů," zlobil se vítkovický trenér. "Nebudu svádět vinu na mladé kluky. Naopak, třeba Petr Strapáč se ukazuje jako velmi dobrý přínos," pochválil kouč Hadamczik autora dvou branek.

"Já bych ale ty svoje dva góly vyměnil za body pro tým," řekl juniorský útočník Vítkovic, jemuž na obě branky přihrál Vladimír Svačina. "Na ledě jsme si vyhověli, hrálo se mi s ním perfektně," dodal Strapáč.

Vítkovičtí budou mít další šanci na vzestup tabulkou v pátek, kdy hostí Liberec. "Nemůžeme se ohlížet na soupeře. Chce to hrát jako proti nejlepšímu celku světa," řekl Krstev.