Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 28. 12. 2003 19:21

VÍTKOVICE - PLZEŇ
28. prosince

Utkání 34. kola extraligy komentuje Miroslav Najdek

VÍTKOVICE - PLZEŇ 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) Konec zápasu
60:00
Konec utkání. Diváci odměnili hráče za předvedný výkon potleskem a skandovaním "hoši děkujem".
58:35
Vítkovičtí už jen hlídají vítězství. Plzeňští se ještě snaží vstřeli druhý gól: Nedoma potáhl puk kolem pravého mantinelu, chtěl přihrát Hurtajovi, ale Pinc vložil do přihrávku hůl.
56:25
Zápas sleduje 4612 diváků.
55:18
Domácí se dostali do stáleho tlaku, málokdy pustili Plzeň na jejich polovinu. Dobrou příležist ke vstřelení pátého gólu měl Irgl, který střílel zpoza obránce, ale Šmíd byl dobře postavený.
51:53
Vítkovice - Plzeň 4:1 Domácí si vytvořili tlak a Plzeňští se dlouho nemohli dostat k puku. Ten se nakonec odrazil k Ivanu Padělkovi, který byl sám u pravé tyčky.
49:34
Brankář Pinc vyrazil daleko k mantinelu za pukem, ale nepodařilo se mu ho vyhodit a nastřelil pouze Paroulka. Ten tak mohl postupovat sám na prázdnou branku, naštěstí pro domácí se na něj navěsil Černošek a oba skončili na ledě a plzeňský útočník nestihl vystřelit.
49:09
Na druhé straně se v útočném pásmu prosadil Hurtaj, přihrál Hanzlíkovi a ten střílel jen o pár centimetrů vedle levé tyčky.
48:22
Stále se hraje ve vysokém tempu. Plzeňský gólman Šmíd musel likvidovat rány Míky a Štefanky.
45:14
Hráči obou mužstvem zrychlili bruslení a hra se bleskově přesouvá z jedné strany na druhou. Ale finálním přihrávkám chybí víc přesnosti, takže se ani Vítkovice ani Plzeň nedostávají do vyložených šancí.
40:55
Vítkovice - Plzeň 3:1 Z pravého kruhu napřáhl vítkovický kapitán Burger, gólman Smíd pozdě srazil betony k sobě a stačil střelu jen ztlumit. Puk se pomalu do klouzal za brankovou čáru.
40:01
Začína 3. třetina
40:00
Konec 2. třetiny
39:44
Vítkovice - Plzeň 2:1 Vítkovickým se povedl rychlý protiútok. Štefanka zavezl puk do útočného pásma a našel volného Irgla. Ten se trefil švihem přesně do levého horního růžku.
38:52
Domácí pokračují v náporu. Turek zamíchal pukem za brankou, poslal ho Jurečkovi na modrou, ale Šmíd opět ukázal postřeh a puk vyrazil do ochranné sítě.
38:36
Přestože domácí sehráli nejlepší přesilovku, opět neskórovali. Nejprve od modré pálil Rimmel, ale Šmíd puk chytil do lapačky. Pak se k odraženému kotouči dostal Hubáček a jeho bekhendový pokus těsně minul levou tyčku.
36:36
Vítkovičtí začínají přesilovku, vyloučen je Klaus za podražení.
35:52
Rychlým průnikem se předvedl Kracík. Po levém křídlě se dostal až před Pince, ale ten se překonat nenechal a chytil i dorážku.
35:36
Ke střele se dostal opět Hubáček, tentokrát střílel tvrdě, ale Šmíd opět pohotově zasáhl.
35:29
Důrazný Míka vybojoval za brankou puk, přihrál do prostoru mezi kruhy Hubáčkovi a jeho slabý bekhendový pokus Šmíd chytil.
34:29
Obě mužstva hrají v plném počtu. Při hře čtyři na čtyři ohrozil brankáře pouze Rimmel, který z levého kruhu v pádu střílel do středu branky.
32:51
Vítkovice - Plzeň 1:1 Plzeňští využili přesilovku čtyři na tři. V útočné třetině sehráli bleskovou akci. Straka z rohu přihrál před branku volnému Andrašovskému, který se trefil po ledě k tyčce.
32:29
Dobroň hákováním oslabuje svůj tým v době, kdy mohl hrát v pěti proti třem.
32:23
Plzeňští mohou vyrovnat ve dvojnásobné přesilovce, která bude trvat až 39 vteřin. Za vysokou hůl je vyloučen Kumstát.
31:42
Vítkovice - Plzeň 1:0 Domácí skórovali v oslabení. Hanzlíkovu střelu na modré zblokoval Turek, kotouč se dokutálel k Ivanu Padělkovi, který ho poslal směrem do útoku. Převzal ho opět Turek a sólo přes půlku kluziště zakončil blafákem.
31:02
Vítkovičtí se budou bránit ve čtyřech. Burger pyká za nedovolené bránění.
29:16
Pěknou akci předvedl Turek, který se protáhl útočnou třetinou, ale před Šmídem ztratil stabilitu, a i když se snažil vleže zakončit, na puk už nedosáhl.
27:53
Straka nabral rychlost ve vlastní třetině, s pukem projel až k vítkovické brance, ale po dlouhém sólu už neměl dost sil na pořádnou střelu, takže jeho ránu Pinc snadno vyrazil.
26:24
Plzeňští měli další možnost ke skórování, ale vyznamenal se Pinc. Jindřich napřáhl od modré a tvrdou střelu vítkovický gólman skvěle chytil do lapačky.
25:25
Z rohu kluziště přihrál Paroulek k modré čáře, kam si najel Dobroň a nepříjemnou střelou zaměstnal gólmana Pince.