KAM LETÍ PUK? Slávisté už ho viděli v brance, podle sudího se však odrazil od tyčky. | foto: Michal Šula, MF DNES

Velké emoce: Slávisté už už slavili gól, který však sudí neuznal

• 100
Slávistický trenér Vladimír Růžička se na střídačce rozčiloval a odmítal pustit hráče na led. Diváci bouřili a na hřiště dokonce přilétla plastová láhev a pár dalších předmětů. Při prvním semifinále hokejové extraligy mezi Slavií a Plzní vládly obrovské emoce.

Proč? Co ještě víc rozbouřilo atmosféru vyhecovaného zápasu?

Běžela 14. minuta a hostující Plzeň vedla už vysoko 3:0, když se slávistický obránce Karol Sloboda napřáhl na pravém kruhu a tvrdě vypálil. "Gól!" křičeli fanoušci na tribunách a hráči se radovali. Aréna potemněla, jak to bývá právě při úspěšné trefě.

Klíčový moment: Slávisté mohli snížit na 1:3 a přiživit šanci na zvrat v utkání.

Dále čtěte: Slávistický asistent Kalous se neudržel a hodil na led plastovou lahev

Hlavní sudí Fraňo však jel celou situaci konzultovat s videorozhodčím. Nebyl si jistý, zda byl puk skutečně v brance, či se odrazil jen od tyčky. A po delší - hodně napínavé - pauze při návratu na led rozpažil. Jasné gesto: "Gól neplatí!"

Do té chvíle bylo všechno v pořádku, až se celá situace několikrát objevila na obří kostce nad ledem v opakovaných záběrech. Slávistický kouč křičel na rozhodčího a zuřivě gestikuloval právě k velké obrazovce. Byl přesvědčený, že puk byl za čárou.

Slavia - Plzeň: nespokojený domácí kouč Vladimír Růžička gestikuluje směrem k rozhodčím.

Skutečně? Zřejmě ne.

"Sám netuším, odkud se puk odrazil, nemůžu to rozsoudit," prohodil Sloboda v přestávkovém rozhovoru pro Českou televizi.

V televizním studiu České televize pak expert Josef Zajíc při detailním rozboru situace konstatoval, že se puk nejspíš odrazil od tyčky, ač se zprvu zdálo, že jde o jasný gól. "Zřejmě optický klam," prohlásil.

"Kdyby byl puk v brance, musel by na záběrech na chvíli zmizet za tyčkou, ale on je stále vidět," podotkl spolukomentátor Martin Hosták.

Z pohledu Slavie tak dál platilo hrůzné skóre 0:3. Navíc o chvíli později inkasovala počtvrté a ve druhé třetině ještě dvakrát. V 02 Aréně nakonec utrpěla debakl 0:6.