Vítkovice - Třinec: Juraj Štefanka (vlevo) a Radek Bonk

Vítkovice - Třinec: Juraj Štefanka (vlevo) a Radek Bonk - Momentka z extraligového zápasu Vítkovice - Třinec. Domácí Juraj Štefanka (vlevo) bojuje o puk s Radkem Bonkem. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ve Vítkovicích jako v play-off: roztřískaná hokejka, drama do konce

• 0
Jako by se sezona najednou přehoupla o čtyři měsíce dopředu. Ačkoliv teprve začala druhá polovina října, v Ostravě byl včera k vidění báječný a dramatický hokej, jaký jinak přinášejí jedině zápasy play-off. Zápas vedoucích Vítkovic a druhého Třince přilákal 9 573 diváků.

Ve vyprodané ostravské ČEZ Aréně se však nejprve dlouho radovali fanoušci hostů. Třinec si totiž postupně vypracoval náskok 4:0.

To bylo v půlce zápasu. Třinecký útočník Peter Kanko se v tu chvíli na střídačce při přerušené hře rozverně pohupoval do rytmu písně Michela Jacksona. Zato vítkovický forvard Petr Hubáček vzteky rozlámal hůl o mantinel.

"Petr je emotivní hráč, hodně to prožíval. Samozřejmě nikoho z nás netěšilo, že prohráváme 0:4," řekl Marek Malík, posila vítkovických obranných řad.

Možná právě Hubáčkovo extempore Vítkovické probralo. Ve 39. minutě tvrdou ranou snížil kanonýr Ujčík a přesně po čtyřech a půl minutách třetí třetiny už svítilo na ukazateli skóre 4:4. Hostům nepomohl ani oddechový čas.

"V šatně jsme si něco řekli a začali jsme konečně hrát. Příště musíme hrát šedesát minut a ne jen dvacet," zlobil se Malík.

V závěru základní hrací doby měly šance oba týmy, ale o vítězi musely rozhodnout až nájezdy.
A v nich vítkovického gólmana Štěpánka překonali jak Polák, tak Polanský, zatímco z domácích střelců neuspěl ani jeden.

Vítkovice tak prohrály šestý z posledních sedmi zápasů. Stále si však drží první příčku.