Vítkovice měly nad Libercem navrch

Vítkovice měly nad Libercem navrch | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Tygři dál prohrávají... A fanoušci volají: Vyhoďte asistenta Pešána

• 22
Senzace se nekonala. Hokejisté Liberce začali sérii tří zápasů na ledě soupeřů jasnou prohrou ve Vítkovicích 1:4. "Je to obrovské zklamání," řekl obránce Jiří Hunkes. Totální defenziva, kterou sliboval Filip Pešán, pravá ruka trenéra Kalouse, nakonec selhala. A fanoušci Bílých tygrů žádají asistentův odchod.

Bílí Tygři se dál topí v hluboké krizi, z posledních osmi zápasů získali pouhé tři body, jinak sedmkrát prohráli.

Asistent trenéra Filip Pešán po předchozích nezdarech sliboval venku totální defenzivu. A Liberečtí se dlouho drželi.

Po bezbrankové první třetině šli sice domácí ve 23. minutě do vedení, ale Severočeši díky Moravcově teči v oslabení vyrovnali. Přesilovka Vítkovic ovšem pokračovala a po závaru strhl vedení na stranu domácích Sičák.

"Dvě třetiny jsme drželi naději, že získáme nějaké body, ale opět nás srazily individuální chyby. Šance jsme měli, ale je to o sebedůvěře: když pořád prohráváme, tak si tolik nevěříme," komentoval to Hunkes.

Vítkovice, které letos patří k absolutní špičce extraligy, definitivně rozhodly zápas dvěma údery v úvodu třetí části. "Není to příjemné, když hned dostanete gól, ale to nebyl rozhodující moment," upozornil bek Hunkes. "Rozhodující byl začátek třetí třetiny a dva rychlé góly rychle za sebou."

Libereckou branku hájil finský gólman Tero Leinonen. Příchod Marka Pince, který naposledy chytal právě ve Vítkovicích, bude definitivně stvrzen až dnes. "Jsme dohodnuti, že bude hráčem Liberce od pondělka," potvrdil vítkovický manažer a trenér Alois Hadamczik.

Fanoušci Liberce v první třetině vyvěsili transparent s nápisem "Pešán ven". "To patří k mé práci," komentoval to liberecký asistent. "Pokud budu mít důvěru klubu, budu pracovat dál. Nehodlám se dívat na hrstku zhrzených fanoušků. Bylo to netaktní vůči týmu, ale každý má právo na svůj názor."

K utkání Pešán poznamenal: "Byl to bojovný zápas. Dvě třetiny jsme minimálně vyrovnaným soupeřem, bohužel v situaci, v jaké jsme, dokáže soupeř potrestat i drobnou chybu. Tak jsme inkasovali ve třetí třetině." Vedení Liberce má teď čas řešit kritickou situaci, v níž se ambiciózní celek ocitl. Další utkání hrají Tygři až v pátek ve Zlíně.

Do té doby se toho může hodně udát. Spíš než výměna trenéra Kalouse se však zatím dají čekat zásahy do hráčského kádru.