Košice - Zvolen

Košice - Zvolen - Zvolenský brankář Miroslav Šimonovič zasahuje před Vladimírem Draveckým z Košic. | foto: Peter Lázár, ČTK

Turek rozhodl boj o první místo

Praha - Ve slovenské hokejové extralize je odehráno 45. kolo a na čele tabulky došlo k další rošádě. Košického dosavadního lídra střídá Zvolen. Tomu pomohl český útočník Filip Turek, který rozhodl vzájemný souboj v samostatných nájezdech. Neuspěl třetí Slovan Bratislava, který doma prohrál se sedmým Martinem 1:2.

Poprad deklasoval 6:1 Liptovský Mikuláš, jehož branku opustil ve 30. minutě za stavu 3:1 pro domácí český gólman Martin Falter.

Mnohem spokojenější byl po utkání jeho protějšek Kamil Jarina, kterého překonal jen ve druhé třetině Školiak.

Výsledky - 45. kolo:
Košice - Zvolen 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
21. Kmiť, 30. I. Droppa - 3. L. Jurík, 23. Babka, rozhodující sam. nájezd F. Turek. Rozhodčí: Marušin - Bednár, Krpelec. Vyloučení: 5:7, navíc Klouda (Zvolen) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7457.

Poprad - Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
15. Marcel Haščák, 21. Cipulis, 30. A. Kroták, 46. J. Pavličko, 51. Valečko, 52. Svitana - 25. M. Školiak. Rozhodčí: Jonák - Višňovský, Valach. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 1457.

Slovan Bratislava - Martin 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
23. Hreus - 7. Oravec, 48. Török. Rozhodčí: J. Konc - Gajan, M. Grečko. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7463.

Žilina - Trenčín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
35. Homer (Křetinský), 52. A. Kollár. Rozhodčí: Ország - Orolín, Korba. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 1110.

NĚMECKO

Druhý tým německé hokejové ligy Ingolstadt dnes prohrál 3:6 v Hamburku a dál ztrácí čtyři body na vedoucí Mannheim. Dál se nedaří Kolínu nad Rýnem, který podlehl 1:4 Krefeldu a připsal si sedmou porážku v posledních osmi zápasech.

Výsledky - 43. kolo:
Duisburg - Frankfurt 2:3, Hamburk - Ingolstadt 6:3, Hannover - Augsburg 4:0, Kolín nad Rýnem - Krefeld 1:4.