Třinečtí hokejisté se radují z gólu v duelu se Slavií.

Třinečtí hokejisté se radují z gólu v duelu se Slavií. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Třinec odvrátil první slávistický mečbol díky přesilovkám. Vyhrál 6:1

• 203
Pět využitých přesilovek = pět gólů. Třinečtí hokejisté v pátém semifinále se Slavií kralovali v početních výhodách, díky kterým odvrátili předčasné vyřazení z play-off. Mužem utkání se stal kanonýr Martin Růžička, jenž se trefil čtyřikrát.

Stav série je z pohledu Pražanů už jen 3:2 na zápasy, další duel se však ve středu hraje na jejich ledě.

Třinec rozhodl v průběhu šesti minut a osmadvaceti vteřin druhé třetiny. během nichž hrál neustále v přesilovce, navíc dvakrát v pěti proti třem. A s nabídnutými příležitostmi si poradil znamenitě.

Všechno začalo v čase 26:00, kdy Růžička dorazil Zíbovu ránu od modré. Slávisté v tu chvíli hráli ve třech a ve stejném počtu pokračovali i po inkasované brance. Obránce Roth totiž předtím dostal 2+2 za vysokou hůl.

Potyčka třineckého Václava Varadi (vpravo) a Jiřího Vašíčka ze Slavie.

Slezané toho využili. Byl to opět Růžička, jenž důrazně dotlačil puk po závaru před hostující brankou i s gólmanem Kopřivou za čáru. Dokonal tak hattrick, první gól dal už v první třetině. Své představení uzavřel čvrtou trefou, opět ve dvojnásobné přesilovce. Dorážel do odkryté klece.

To už zvyšoval na 5:0 pro Třinec, mezitím totiž skóroval Květoň: vybruslil si na kruh a zápěstím zamířil přesně do horního rohu.

Třinečtí Martin Růžička a Václav Varaďa (vlevo) se radují z gólu.
Třinecký Martin Růžička se raduje z jednoho ze svých gólů v zápase se Slavií.
Třinecký Martin Růžička (uprostřed) se raduje z jednoho ze svých gólů v zápase se Slavií.

HRDINA UTKÁNÍ. Třinecký útočník Martin Růžička dal v zápase čtyři góly.

Bylo rozhodnuto, a tak slávistický kouč Vladimír Růžička šetřil na další zápas Kopřivu a místo něj poslal do brány náhradníka Furcha.

I Pražané hráli dvakrát přesilovku pět na tři, ovšem potvrdili, že hra v početních výhodách je jejich slabinou. Nedostali se totiž téměř do žádných šancí, navíc dokonce pustili do úniku Adamského. Jeho zakončení však Kopřiva vystihl.

Šestý gól domácích přidal Koudelka. Jedinou vážnější příležitost Slavie nevyužil Krenželok, jenž už měl gólmana Hamerlíka položeného na zemi, ale bekhendem mířil z bezprostřední blízkosti nad.

Nakonec však třinecký gólman čisté konto nevychytal. V 57. minutě při Kohnově trestu slávisté konečně využili přesilovku. Endál vybruslil od mantinelu a střelou na lapačku překonal Hamerlíka.

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Nás v úvodu podržel Peter Hamerlík, protože Slavia začala sebevědomě. Udrželi jsme těžké přesilovky soupeře, my jsme naopak góly z přesilovek dali. To rozhodlo utkání."

Jiří Čelanský (Slavia): "Hráli jsme nedisciplinovaně, pokud takhle budeme hrát, nemáme šanci. O výsledku rozhodla první desetiminutovka druhé třetiny. Nám byla nabídnuta přesilovka pět na tři, se kterou jsme nenaložili dobře, naopak naší nedisciplinovaností jsme totéž nabídli domácím, kteří je využili a rozhodli. Zbytek se jen dohrával. Vašíček má vyražené zuby, musí na vyšetření."

Třinec - Slavia 6:1 (na zápasy 2:3)

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži.

Branky a nahrávky: 6. M. Růžička (Varaďa, Bonk), 26. M. Růžička (Hrabal, Zíb), 28. M. Růžička (D. Květoň), 31. D. Květoň (Lojek, Kohn), 33. M. Růžička (D. Květoň, Varaďa), 44. Koudelka (Peterek) - 57. Endál (Poletín, Kadlec). Rozhodčí: Baluška, Ország (oba SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:11. Využití: 5:1. Diváci: 5 028. Třetiny: 1:0, 4:0, 1:1.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Krajíček, Richter, Seman, Hudec - Varaďa, Bonk, M. Růžička - D. Květoň, Kohn, Orsava - Polák (41. McGregor), Polanský, Adamský - Hrňa, Peterek, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Slavia: M. Kopřiva (33. Furch) - Kadlec, Žižka, Kolařík, Vašíček, Roth, Krejčík, od 31. min. navíc Špelda - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, Endál, Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Jaškin, Sklenář, Poletín - od 35. navíc Třetina. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.