Třinec mění trenéry, Pokoviče střídá Neliba

  • 6
Třinec - Hokejový Třinec mění trenéry. Ľubomíra Pokoviče, který z rodinných důvodů nemohl u týmu dále zůstat, nahrazuje Jan Neliba. Asistenty zůstanou Pavel Marek a Aleš Mach. "Po obsáhlé úvaze se vedení rozhodlo pro pana Nelibu. Prvního května s ním podepíšeme dvouletou smlouvu s opcí na další rok," uvedl manažer klubu Ivo Pullmann.

O odchodu slovenského kouče bylo jasno od konce základní části. Po posledním zápase na Spartě oznámil, že mu to rodinné povinnosti nedovolují.

"Obvykle to bývají krycí formulky, ale tentokrát je tomu skutečně tak," poznamenal Pullmann.

Pokovič prý vedení klubu nezklamal, a pokud by změnil názor, mohl v práci u severomoravského týmu pokračovat i v příští sezoně.

"Za ty dva měsíce, co tu byl, se nedaly čekat žádné zázraky," myslí si třinecký manažer. Týmu se sezona vůbec nevyvedla, skončil až na třinácté příčce.

"Ještě v průběhu sezony jsme spolu několikrát seděli a diskutovali o příčinách špatných výsledků. Došli jsme k shodným závěrům."

Ty se týkaly složení mužstva, chyb v jeho vedení a plánu na nastolení pořádku. Slovenský trenér projevil zájem nastoupit k mužstvu až na podzim, ale to klub odmítl.

"I kdybychom si to přáli, nejde to," podotkl Pullmann.

Proto se v uplynulém týdnu několikrát sešel s vedením klubu a po zralé úvaze se rozhodl oslovit Jana Nelibu.

Zkušený kouč strávil uplynulý ročník ve Vsetíně, ale po počátečních neúspěších ho vystřídal Antonín Stavjaňa a on musel být rád za pozici asistenta.

Do Vsetína, kde získal dva mistrovské tituly, se bývalý kouč Kladna vrátil v prosinci 2003 po nevydařeném angažmá v Českých Budějovicích.