Tomáš Rachůnek (vpravo) z Karlových Varů se raduje z gólu se spoluhráčem Dávidem Grígerem. | foto: ČTK

Rachůnek: Důležité je, že jsme poslední zápasy zvládli a sbíráme body

• 0
Čtvrtou výhru za sebou si připsali hokejisté Karlových Varů. Ve 12. kole extraligy porazili Vítkovice 4:1 a posunuli se na 5. místo tabulky. Gólem a asistencí se na úspěchu Energie podíleli Vojtěch Polák, Tomáš Rachůnek a Dávid Gríger, dvakrát se Energie prosadila v přesilových hrách. Hokejisté Vítkovic si připsali pátou porážku v posledních šesti zápasech

„Jsme spokojeni se získanými body i s tím, jak se nám v poslední době daří. Důležité je, že jsme poslední zápasy zvládli a sbíráme body. Nálada v mužstvu je dobrá, musím pochválit fanoušky, kteří nás tak ženou a snad jim budeme dělat radost i dále,“ radoval se po utkání Rachůnek.

Domácí byli od počátku aktivnějším týmem. Po dvou nevyužitých příležitostech Fleka otevřel skóre v čase 0:53 Beránek, kterému nezištně přihrál Polák.

Srovnat účet zápasu mohl Zdráhal, který ve vlastním ujel karlovarské obraně, ale Novotný jeho střelu zneškodnil. Ještě v téže přesilovce vystřelil v 8. minutě od mantinelu Rachůnek a po teči Grígera skončil podruhé puk za Svobodovými zády. „Na přesilovky se v trénincích zaměřujeme, mluvíme o tom, máme tam hodně variant. Teď nám jich sice pár nevyšlo, ale pořád jsme dvě využili,“ pochvaloval si Rachůnek.

Další velká možnost na vstřelení gólu se Energii naskytla ve 13. minutě po rychle po sobě jdoucích vyloučeních Gregorce a Výtiska, avšak 69 vteřin trvající přesilovku pět na tři domácí nesehráli vůbec dobře. I díky tomu mohli hosté snížit na 1:2. Ve 20. minutě se o to postaral Zdráhal.

Hokejisté Karlových Varů se radují z prvního gólu v utkání proti Vítkovicím.

„Za stavu 2:0, kdy jsme zápas měli rozhodnout a odskočit ještě o jeden gól, jsme začali hrát hrozně lehkovážně. A Vítkovice nás zaslouženě potrestaly,“ řekl trenér domácích Tomáš Mariška.

Ve druhé třetině pokračoval útočný hokej z obou stran. Hosté ze Slezska přitvrdili hru a přitlačili hráče z lázeňského města často do jejich obranného pásma, větší příležitost si však nevytvořili. Navíc Novotný chytal spolehlivě.

Důsledkem tvrdé hry ze strany hostí byla ale také častá vyloučení. Ve 40. minutě putoval na trestnou lavici Krenželok a následně po něm za zcela zbytečné napadení Mallet. A další nabídnutou přesilovku o dva muže v poli už domácí využili. První gól po návratu z KHL si připsal Polák.

V závěrečné části byly opět aktivnější Karlovy Vary a soupeře nepouštěly do gólových příležitostí. V 52. minutě upravil na konečných 4:1 Rachůnek.

„Nemyslím si, že jsme byli horším týmem, ale hokej takový někdy je. Jako není fér život, tak není fér ani hokej. Je to boj, který musíme zvládnout. V téhle sezoně do toho jdeme s tím, že budeme bojovat s větrnými mlýny,“ uvedl trenér hostů Pavel Trnka a narážel tím zřejmě na vysoký počet vyloučených hráčů na straně Vítkovic.