Souboj Nouzy z Mladé Boleslavi a Protivného z Havlíčkova Brodu

Souboj Nouzy z Mladé Boleslavi a Protivného z Havlíčkova Brodu | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Faul, nebo ne? Spor o zákrok boleslavského hokejisty Nouzy pokračuje

• 9
Čistý zákrok, nebo nešetrný faul? Spor o střet útočníka hokejové Mladé Boleslavi Tomáše Nouzy s Tomášem Bulíkem z pátečního barážového zápasu v Liberci pokračuje. Boleslav podala tři námitky k řízení duelu. Týkají se vyhroceného závěru.

Kromě Nouzova střetu z 53. minuty, za který inkasoval pět minut a trest do konce utkání, boleslavské vedení protestuje i proti následnému vyloučení Lukáše Pabišky za vyhození kotouče mimo ledovou plochu a údajnému postavení útočícího hráče v brankovišti při druhém libereckém gólu. Všemi námitkami se bude zabývat předseda komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje Pavel Halas.

Hlavně Nouzův zákrok vyvolal diskuse. Sudí původně nesignalizovali žádný trest, dospěli k němu až při přerušení hry. "Neskutečný obrat v rozhodnutí je pro nás nepochopitelný a přímo zarážející," uvádí klub.

Nouza v rozhovoru pro pondělní MF DNES řekl: "Myslím, že ten zákrok nebyl na pět minut a do konce zápasu." Klub ve svém protestu poukazuje na to, že Nouza zasáhl Bulíka ramenem.

Už v pondělí se však situací zabývala disciplinární komise extraligy, zákrok označila za prokazatelný do oblasti hlavy a krku a Nouzu potrestala zákazem startu ve dvou zápasech, který se přenáší do příští sezony.

Disciplinární komise tak v podstatě předznamenala, jaký bude verdikt šéfa rozhodčích v prvním bodě boleslavského protestu.

Boleslavské vedení považuje tresty pro Nouzu a Pabišku za skandální. "Způsob, jakým k vyloučením došlo, byl tendenční a s úmyslem poškodit náš tým. Výkon rozhodčích Jeřábka a Fraňa považujeme za skandální a poškozující regulérnost celé baráže," píše se v tiskové zprávě.

Středočeši prohráli 0:2, v oslabení inkasovali oba góly a ztratili šanci na extraligu.