Momentka z utkání Karlovy Vary - Sparta.

Momentka z utkání Karlovy Vary - Sparta. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Teď už bych to opravdu nazval krizí, kývl karlovarský Melenovský

• 4
Spartě stačilo v pátek v Karlových Varech jen bránit střední pásmo, Energie si s tím neporadila. Když domácím nepomohly ani přesilovky, nemohlo to skončit jinak. Sparta totiž střelce má. Ručinský, Ton... A hosté pod novými kouči si ze západu Čech odvezli vítězství 2:1.

"Prohráli jsme si to sami. Zaslouženě," rozčiloval se po zápase Marek Melenovský. "Sparta přijela hrát obranu a my nejsme schopní se přes ni prosadit. Mlátili jsme to jen kolem mantinelu. Spartě stačilo zavírat je a vracet puky. Přitom na ní bylo vidět, že je v křeči. Teď už bych to u nás opravdu nazval krizí."

Úřadujícího mistra Sparta přehrávala až na pár výjimek celý zápas, domácí mohli děkovat vynikajícímu gólmanovi Sáblíkovi, že se trefila za celý zápas jen dvakrát. "Hrajeme v křeči. Už nám nezbývá nic jiného, než se odrazit od dna. To ale nepůjde se hrou, jakou teď předvádíme," ví Melenovský.

Poprvé se v desáté minutě při přesilovce hostů probil přes modrou Ručínský a jeho mocný švih zastavila až síť karlovarské branky. První trefu Sparty brali noví trenéři Volek s Holaněm celkem v klidu. Ostatně jako celý zápas. Pár kreseb na tabuli, tu a tam se sklonili k nějakému hráči, když se vrátil z ledu na střídačku.

Bez křiku, bez velkých pochval. Soustředit se na zápas, na nic jiného. To přání bylo na všech ve sparťanských dresech dobře vidět.

Nic na tom nezměnil ani vyrovnávací gól domácích v sedmadvacáté minutě. Kristek si skvěle vybruslil z rohu mezi kruhy aby našel najetého Hluchého. Ten už si s nepřemístěným gólmanem Cháberou poradil.

Do vedení mohli jít domácí na začátku poslední třetiny. Sparťan Macholda byl za nedovolené bránění vyloučený na čtyři minuty, Energie toho ale na soupeře příliš nevymyslela.

Sparta si o pár minut později poradila se svou přesilovkou lépe. Skuhravý pobyl na trestné lavici čtyřicet vteřin, když se Ton v pravém kruhu natlačil přes domácího obránce a Sparta vedla 2:1. Pak už si zápas pohlídala.

"Hráli takticky, nikam se nehnali. Čekal jsem od nich ale mnohem víc. Přijeli s novými trenéry, měli být plní elánu. Sice byli chcíplí, jenže my byli chcíplí ještě víc," říká Melenovský.