Zraněný Robert Slipčenko musel odstoupit, ale Stanislav Neruda ho nahradil ve velkém stylu | foto: ČTK

Střídající Neruda spasil Slavii. Trefovali jsme ho do pupíku, stěžoval si Jánský

• 0
Po roce se do Litvínova vrátila jeho nejvzdálenější fanynka, ale tentokrát už Vija Brúver z malé lotyšské dědiny Nikrace vítězné štěstí nedovezla. Domácí v pátek v hokejové extralize podlehli Slavii 0:2. A tak v litvínovském dresu mávala divákům jen Brúver o přestávce. Klubu na dálku fandí už přes 30 let od doby, kdy si oblíbila legendu Ivana Hlinku.

"Za porážku mohlo neproměňování šancí. A fantastický výkon Nerudy," řekl Vojtěch Kubinčák, útočník Litvínova.

Na ledě se jiskřilo, ale podle Kubinčáka to nebylo nic, co by vybočilo z běžného rámce. "Trochu se to v závěru druhé třetiny sekalo, to k hokeji patří. Divákům se líbí, když se to řeže," tvrdil.

Zápas rozhodl gól Sklenáře ve druhé třetině, jemuž chytrou zadovkou poslal puk mezi kruhy Havel. Litvínov v první třetině promrhal bez vteřiny dvouminutovou přesilu 5 na 3.

Slavia už ve 12. minutě měnila brankáře, zraněného Slipčenka (třísla) střídal Neruda. A v emotivním duelu chytal jako fantom. Litvínovský tlak se o něj tříštil. Domácí končili, jak začali - nevyužitou převahou 5 na 3 v­délce 111 vteřin. Slavia trestala druhým gólem, Havel pečetil v přesilovce.

Litvínovský útočník Peter Jánský si stěžoval: "Místo abychom mířili pod víko, trefovali jsme Nerudu do pupíku." Kubinčák podotkl: "Když střídal, řekli jsme si, že tam jde studený gólman a budeme na něj víc střílet. Bohužel měl svůj den."

Stanislav Neruda děkoval spoluhráčům: "Co jsem vyrazil, to vyházeli pryč. Měl jsem i štěstí. Víc než nula mě těší tři body."

A tak věrná lotyšská fanynka neviděla jediný gól svých miláčků.