Momentka z extraligového utkání Kometa Brno - Sparta

Momentka z extraligového utkání Kometa Brno - Sparta | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Sparta veze tři body z Brna, Pardubice otočily duel ve Zlíně

• 118
Hokejisté Pardubic se rozstříleli k velkým obratům. V pátek otočili duel se Spartou z 1:2 na 8:2, v neděli uspěli ve Zlíně díky třem gólům v rozmezí 68 vteřin. Ve 31. kole extraligy veze z Moravy body i Sparta, která vyhrála v Brně 2:1.

Hokejový Liberec, nedávno ještě lídr extraligy, prochází krizí. V Karlových Varech prohrál tým okolo Petra Nedvěda popáté za sebou.

Krušné časy zažívá i Slavia, která po domácím debaklu s Budějovicemi podlehla pod Krušnými horami Litvínovu 2:3. Rozhodující gól dal z trestného střílení útočník Martin Hujsa.

Napínavý šlágr kola viděli diváci v Českých Budějovicích. Plzeň tam vedla už 2:0, ale díky drtivému závěru domácí snížili a v přesilovce a power play v situaci šest na tři 22 vteřin před koncem i vyrovnali. V prodloužení ovšem vystřelili druhý bod hosté díky druhé trefě obránce Nicolase St. Pierrea.

Ještě dál dospělo utkání v Mladé Boleslavi. Ta uspěla nad Třincem až v nájezdech díky vítězné penaltě Jaroslava Balaštíka.

31. kolo jsme sledovali ON-LINE

Tabulku vedou nadále České Budějovice, druhá Sparta se však dotáhla na rozdíl jediného bodu. 31. kolo se dohrává v pondělí v Ostravě, kde se domácí Vítkovice střetnou s Kladnem (duel sledujte v podrobné reportáži ZDE).

České Budějovice - Plzeň 2:3 po prodl.

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Jihočeši měli ještě po skončení 55. minuty dvoubrankovou ztrátu, ale 22 vteřin před koncem vyrovnal při poměru sil šest na tři Pavel Kašpařík. V poslední minutě prodloužení ovšem nakonec vystřelil hostům druhý bod navíc bek Nicolas St. Pierre, který se jednou trefil i v předchozím průběhu utkání. Domácí prohráli po šesti výhrách za sebou, ale díky bodovému zisku zůstali i přes výhru Sparty v Brně v čele průběžné tabulky.

František Výborný (České Budějovice): "Dvě třetiny jsme byli aktivnější, zatímco Plzeň hrála na brejky. Měli jsme hodně šancí, ale často jsme netrefili branku. V závěru jsme dokázali vyrovnat a jsme rádi za bod. Pro mladé hráče je to velká zkušenost, že se dá během pěti minut vrátit do zápasu."

Milan Razým (Plzeň): "Viděli jsme utkání velmi dobré úrovně. Domácí nás v první třetině přestříleli, ale podržel nás výborně chytající Adam Svoboda. V závěru jsme přišli o vítězství, ale Budějovice si za svůj výkon zasloužily bod."

Branky a nahrávky: 56. Gulaš (Ptáček, Kotalík), 60. Kašpařík (Gulaš) - 28. St. Pierre (Jan Kovář), 37. Andrašovský (Martin Straka, Vlasák), 65. St. Pierre (Vlasák, Martin Straka). Rozhodčí: Husička, Souček - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 4 752. Třetiny: 0:0, 0:2, 2:0 - 0:1.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený (41. Kolarz), Němeček, Mikuš - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, L. Květoň - Červený, Langhammer, Podlešák - Sailer, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Plzeň: A. Svoboda - Dan Růžička, Kaberle, Marušák, Kinrade, Vykoukal, Dresler, St. Pierre - Andrašovský, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Kubalík - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Zlín - Pardubice 2:6

Hokejisté Pardubic zvítězili ve 31. extraligovém kole na ledě Zlína vysoko 6:2 a naplno bodovali počtvrté za sebou. Po bezbrankové první třetině vstřelili pět gólů ve druhé dvacetiminutovce, z toho třikrát skórovali rozjetí Východočeši po polovině utkání během 68 vteřin. V poslední části Jan Starý druhým gólem v zápase určil konečnou podobu výsledku.

Rostislav Vlach (Zlín): "Ve druhé třetině jsme měli zápas dobře rozehraný. Z naší strany se utkání rozlomilo, když jsme inkasovali tři góly po tom, co jsme se v oslabení dostali do vedení. Náskok soupeře byl pak už velký a nezvládli jsme zápas otočit."

Pavel Hynek (Pardubice): "Po našem pátečním vysokém vítězství 8:2 nad Spartou jsem měl z utkání obavy, abychom nelétali v oblacích a v euforii. Připravovali jsme se na první třetinu, kterou jsme zvládli. Za zlomový okamžik považuji, že když jsme inkasovali ve vlastní přesilovce na 1:2, tak jsme dokázali rychle odpovědět a vývoj zápasu otočit."

Branky a nahrávky: 28. Hamrlík (Čajánek), 30. Kubiš (Leška) - 22. V. Kočí (Sičák, Kousal), 32. Koukal (Píša), 32. Bartek (T. Nosek, Kolář II), 33. Nahodil (Bartek), 37. Starý (Koukal, Benák), 53. Starý (Kolář I). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 588. Třetiny: 0:0, 2:5, 0:1.

Zlín: J. Sedláček (33. Horčička) - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Galvas, Zámorský, Lučka - Důras, Leška, Čajánek - Ondráček, Melenovský, Köhler - Kubiš, Holík, O. Veselý - Finsterle, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rost. Vlach a Turek.

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Nahodil, T. Zohorna - Radil, Kousal, Buchtele - Elkins, T. Nosek, Šagát. Trenéři: Hynek a Lubina.

Kometa - Sparta 1:2

Brno nevybředlo ani před reprezentační přestávkou z vleklé krize a na domácím ledě prohrálo se Spartou 1:2. Po pátečním debaklu v Pardubicích vyšel Pražanům dokonale reparát; o svém vítězství rozhodli agresivnějším pojetím hry hned v úvodní třetině, kdy skórovali Mário Bližňák a Dominik Pacovský. Kometa v závěru snížila, vyrovnat se jí ale navzdory tlaku už nepodařilo.

Zdeněk Venera (Brno): "Vlivem dvou smolných gólů a minulých výsledků je to už naše sedmá porážka v řadě o gól. Na výkonu byla patrná nervozita a svázanost. Sparta si vítězství o gól zasloužila. Pořád čekáme, že se štěstěna otočí a přijde psychická vzpruha. Zatím ale čekáme marně."

Patrik Martinec: (Sparta): "Odehráli jsme velice slušné utkání a zaslouženě si odvážíme tři body. Střelecky se nám dařilo pouze v první třetině. Potýkáme se s neproměňováním šancí. I dnes jsme s tímto problémem bojovali. Mohli jsme vyhrát mnohem výraznějším výsledkem a mít klid už mnohem dříve."

Ohlasy z Brna: Venera připustil možnost rezignace

Branky a nahrávky: 43. L. Čermák (Dlouhý) - 8. Bližňák (I. Rachůnek, Sersen), 17. Pacovský (T. Rachůnek). Rozhodčí: Mikula, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:6, navíc Sersen (Sparta) 10 min. Diváci: 7 083. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:0.

Brno: Hovi (17. Trvaj) - Švrček, Žižka, Vašíček, Kováčik, Bičánek, Malec, Kempný - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - H. Zohorna, L. Čermák, Dlouhý - Balej, Petrovický, Holec - Erat, Koreis, Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, D. Kočí, Krstev, Jan Hanzlík, Kasík, Phillip, Kučný - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližnák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Žálčík, Pacovský, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Litvínov - Slavia 3:2

Litvínov dokázal porazit v bitvě týmů na hraně první desítky Slavii 3:2 a v tabulce tak má na Pražany už desetibodový náskok. Hosté ještě po druhé třetině vedli, ale po gólech Vojtěcha Kubinčáka a Martina Hujsy z trestného střílení o body přišli.

Jiří Šlégr (Litvínov): "Chyběli nám tři klíčoví hráči Lukeš, Ručinský a Trávníček. Chci i proto mužstvo pochválit, že jsme se semkli a podali kvalitní výkon. Řekli jsme si do třetí třetiny, že musíme střílet z každé pozice. A také dva góly, které jsme dali, to nebyly gólové střely... Hlavní ale je, že tam padly."

Jiří Čelanský (Slavia): "Věděli jsme, že hrajeme o více než jen o tři body. Bohužel třetí třetina byla z naší strany opět pasivní, domácí toho využili a body berou oni."

Branky a nahrávky: 29. Černošek (Frolík, Jenáček), 47. Kubinčák (V. Hübl), 52. Hujsa z tr. střílení - 24. V. Růžička ml. (Pospíšil), 37. Micka (J. Krejčík, Kuboš). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6, navíc Pospíšil (Slavia) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5 050. Třetiny: 0:0, 1:2, 2:0.

Litvínov: Franěk - Stříteský, Kubát, Jareš, Gula, Kousalík, Černošek, Skuhrovec, Pojkar - Kubinčák, V. Hübl, Gerhát - Majdan, Hanzl, Bojer - Frolík, Jenáček, Hujsa - Kafan, Rindoš, Jurčík. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.

Slavia: Furch - Kadlec, Valach, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík, Šulc - Kůrka, Sim, Vondrka - Micka, Dušek, Krenželok - Pospíšil, V. Růžička ml., Tomica - Kalus, P. Jelínek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Karlovy Vary - Liberec 4:1

Liberečtí sice na západě Čech vedli, ale nakonec si připsali pátou porážku za sebou. Západočeši naopak udolali Bílé tygry po sérii čtyř proher ve vzájemných zápasech v řadě. Nejvýrazněji k tomu přispěli útočníci Petr Kumstát s Janem Košťálem: Kumstát dal dva góly, Košťál k jedné trefě přidal navíc dvě asistence.

Martin Pešout (Karlovy Vary): "Jsme rádi, že jsme se divákům revanšovali za výkon s Pardubicemi a že ten výsledek je pro nás pozitivní. První třetinu hrál Liberec dobře, my jsme pod dojmem posledních proher byli malinko zakřiknutí. V momentě, kdy jsme dali druhou branku, to z hráčů spadlo a branek mohlo být i více. Přáli jsme Kumstátovi hattrick, což bohužel nevyšlo."

Filip Pešán (Liberec): "Kromě první třetiny jsme sehráli špatné utkání, s identickou kvalitou se zápasy, které v poslední době hrajeme. Vstřelíme pouze jednu branku, trápíme se v koncovce a inkasujeme laciné góly. Nebýt Marka Pince a neproměnění dalších vyložených šancí domácích, mohli jsme dostat ještě více."

Branky a nahrávky: 18. Kumstát (Košťál, Gřegořek), 26. Zaťovič (Pech, Skuhravý), 37. Kumstát (Pech, Košťál), 53. Košťál (Mocek) - 17. Kudrna (Vantuch, Vak). Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7, Gründling (Karlovy Vary) 10 min. Diváci: 2 421. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0.

Karlovy Vary: Salfický - Gřegořek, Gawryletz, Gulaši, Mocek, J. Látal, Prošek, Gründling - Skladaný, Skuhravý, Dej - Kumstát, Pech, Košťál - Mikeska, T. Sýkora, Zaťovič - Kuběna, T. Klíma, Vachovec - Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub - Bartovič, P. Nedvěd, L. Krejčík - Vantuch, Vak, Kudrna - Špaček, T. Urban, Bárta - Kica, Bortňák, Bulíř. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Mladá Boleslav - Třinec 3:2 po nájezdech

V tabulce poslední Středočeši od nástupu kouče Petra Nováka vyhráli i třetí duel v domácím prostředí. Proti obhájcům titulu z Třince dvakrát vedli, ale vítěznou radost jim přinesl až v nájezdech Jaroslav Balaštík.

Petr Novák (Mladá Boleslav): "Trochu jsme spoléhali na ten třinecký střelecký útlum a chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany na brejky, což se nám dařilo. Nakonec jsme při troše štěstí mohli vyhrát v základní hrací době, ale to samé může říct i soupeř."

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Věděli jsme, že to nebude lehké utkání, protože domácí vědí, o co hrají. Nám nevyšla první třetina. Do té druhé jsme udělali určité korekce a bylo to z naší strany už lepší. Došlo na nájezdy a ty nám nejdou dlouhodobě. Ze zisku pouze jednoho bodu jsme zklamaní."

Branky a nahrávky: 6. Tomas (Balaštík), 17. Bahenský z tr. střílení, rozhodující nájezd Balaštík - 11. M. Hořava (Peterek), 21. M. Hořava (Peterek). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 2 980. Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0 - 0:0.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Hay, Baldwin, Žabka, Drábek, Čížek, Koma, Rýgl - Bahenský, Podkonický, Mikulík - Balaštík, Cetkovský, Tomas - Svačina, Stieler, Demel - Goertzen, Vrbata, Hrdel - Jiránek. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

Třinec: Vojtek - Lojek, Hudec, Hrabal, Zíb, Richter, P. Hořava, Bolf - Klimenta, Peterek, M. Hořava - D. Květoň, Bonk, Kohn - Orsava, Polanský, McGregor - Havel, Ostřížek, Mičulka - od 21. navíc Chovan. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.